Dwie nastolatki uzupełniły skład Atomu Trefla

Dwie nastolatki...
Niespełna 17-letnia Monika Fedusio i 18-letnia Joanna Grzmocińska zostały oficjalnie włączone do pierwszej Atomu Trefla Sopot. Obie przyjmujące mają w swoim dorobku łącznie osiem medali młodzieżowych mistrzostw kraju.

Monika Fedusio mierzy 183 cm, a w listopadzie skończy dopiero 17 lat. Swoją karierę rozpoczynała w rodzinnym Giżycku. Od 2014 roku reprezentowała barwy współpracującego z sopockim klubem Orła Malbork, a w trakcie sezonu 2015/2016 dołączyła do drużyny Atomu Trefla, występującej w Młodej Lidze Kobiet. Z sopociankami sięgnęła po złoty medal tych rozgrywek, w tym samym czasie z Orłem zdobywając także wicemistrzostwo Polski kadetek. Była powoływana na do reprezentacji Polski kadetek i juniorek. Obecnie przed nią kolejne wielkie wyzwanie - debiut w ORLEN Lidze.

- To dla mnie ogromne wyróżnienie, wielkie wydarzenie w moim życiu, szczególnie biorąc pod uwagę mój wiek i szansę, jaka się przede mną otwiera. Spełnia się moje marzenie - podkreśla Fedusio.

Joanna Grzmocińska ma 18 lat i mierzy 178 cm. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w Gedanii już w trzeciej klasie szkoły podstawowej i jej barwy reprezentowała do zakończenia poprzedniego sezonu. Przez dwa ostatnie lata grę w grupach młodzieżowych gdańskiego klubu łączyła z występami w barwach Atomu Trefla w Młodej Lidze Kobiet. Ma na swoim koncie dwa złote medale tych rozgrywek, a także dwa złote medale mistrzostw Polski juniorek, mistrzostwo Polski kadetek i srebro mistrzostw Polski młodziczek.

- Dołączenie do pierwszej drużyny Atomu Trefla jest dla mnie spełnieniem jednego z marzeń. Wierzę w to, że w tym roku jeszcze podniosę swój poziom. Wciąż zgrywamy się z dziewczynami, czasem na boisku brakuje komunikacji, ale ciągle dążymy do tego, by w sezonie na boisku prezentować się jak najlepiej - zapowiada Grzmocińska.

Obie siatkarki w Młodej Lidze występowały pod okiem obecnego trenera pierwszej drużyny, Piotra Mateli. Młode przyjmujące od początku okresu przygotowawczego ćwiczą z drużyną seniorek, otrzymały także szansę w ostatnich sparingach Atomu Trefla, pokazując się z dobrej strony.

- Zgodnie z decyzją klubu na lewym skrzydle stawiamy na perspektywiczne zawodniczki z drużyny naszej Młodej Ligi. Dajemy im szansę, bo w tych rozgrywkach udowodniły, że są w stanie walczyć w dobrym stylu i na dobrym poziomie z siatkarkami występującymi na poziomie ORLEN Ligi. Czeka je jeszcze naprawdę dużo pracy, ale myślę, że z czasem spełnią pokładane w nich oczekiwania. Szansę na występy ma każda z nich, bo na boisku liczy się przede wszystkim serce do walki. Życzę im tego, by tego serca nigdy im nie zabrakło - podkreśla Matela.

W składzie Atomu Trefla Sopot na sezon 2016/2017 znajduje się więc 15 siatkarek - dwie rozgrywające, dwie atakujące, pięć przyjmujących, cztery środkowe i dwie libero. Ich średnia wieku to zaledwie 21,27 lat. Sopocki zespół będzie więc prawdopodobnie nie tylko najmłodszym zespołem w zbliżającym się sezonie ORLEN Ligi, ale również jednym z najmłodszych w ostatnich latach w polskiej siatkówce.


Zobacz także:
Atomówki będą promować transplantologię Matela: Nie patrzymy na mecz przez pryzmat miejsc w tabeli Przedświąteczny pojedynek w Hali 100-lecia Sportowcy Trefla dla bezdomnych kotów ORLEN Liga: zwycięstwa bielszczanek i sopocianek Zagrajmy jak w latach 90-tych! - Atomówki będą rozdawać... kasety magnetofonowe!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |