EURO 2016 za pasem! Jak polscy kibice zamierzają dopingować reprezentację?

EURO 2016 za pasem! Jak...
Reprezentacja Polski już w niedziele rozpocznie zmagania na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej mężczyzn we Francji. O poczynaniach naszej kadry wiemy już niemal wszystko.

Ostatnie mecze towarzyskie zweryfikowały formę piłkarzy i nie pozostaje nam nic, tylko czekać na pierwszy gwizdek w meczu naszej jedenastki. Brakuje jednak odpowiedzi na jedno zasadnicze pytanie - jak przed turniejem wygląda forma dwunastego zawodnika? Na poznanie planów naszych kibiców na Euro 2016 pozwoliły badania metodą crowdsourcingową przeprowadzone przez firmę Skilltelligence.

Poprzednie Euro, które odbyło się w Polsce i na Ukrainie, okazało się wielkim świętem dla naszych kibiców. Wszyscy doskonale pamiętamy obrazki ze stadionów, stref kibica i wszechogarniające „euroszaleństwo”. Jak będzie wyglądało to w tym roku? Turniej rozgrywany jest we Francji i nie wszyscy kibice mogą pozwolić sobie na wyjazd i dopingowanie na miejscu - z przeprowadzonego badania wynika, że wybiera się tam tylko 0,3% ankietowanych. Jak wobec tego poradzi sobie nasz dwunasty zawodnik?

Zdecydowana większość kibiców obejrzy Euro w domu - tak odpowiedziało 77% respondentów. Kolejnym miejscem, w którym Polacy będą dopingowali reprezentację, jest pub lub restauracja - tak deklaruje prawie 21% pytanych. Bardzo nieznaczna część kibiców obejrzy mecze mistrzostw w miejscu pracy - tylko 0,7% badanych. 

Polscy kibice zapytani o towarzystwo, w którym planują dopingować swoją drużynę, zdecydowanie wskazują na przyjaciół i znajomych - tak deklaruje 47% ankietowanych. W gronie rodzinnym lub z drugą połówką planuje kibicować odpowiednio 25 i 23 procent badanych. 5% z nich obejrzy Euro w pojedynkę.

Tegoroczny turniej jest wyjątkowy z uwagi na fakt, że po raz pierwszy rozgrywany będzie w formule, która przewiduje aż 51 meczów. Polacy rozegrają w nim co najmniej 3 spotkania. Oglądanie wyłącznie naszej reprezentacji na Euro deklaruje 20% ankietowanych. Aż 58% z nich planuje dodatkowo obejrzeć inne ciekawe mecze, a 22% postara się obejrzeć wszystkie.

Rozgrywki polskiej reprezentacji będę transmitowane w kanałach otwartych TVP i Polsatu oraz w Internecie. Większość kibiców obejrzy mistrzostwa przed telewizorem - 44% z nich zamierza wybrać TVP, a niewiele mniej, bo 41% Polsat. Transmisje internetowe to rozwiązanie, z którego skorzysta 15% badanych.

Jednak, aby obejrzeć wszystkie 51 spotkań, trzeba wykupić specjalny dostęp do kanałów pay-per-view. Zdecydowana większość kibiców, bo aż 58% nie zamierza płacić za oglądanie dodatkowych meczów. 31% ankietowanych byłoby skłonnych wydać do 20 złotych, ale na wyłożenie większej sumy zdecydowałoby się tylko 10% z nich. Entuzjaści futbolu, dla których w tym przypadku cena nie gra roli to zaledwie 1% badanych.

Z badania wynika, że statystycznie podczas Euro obejrzymy więcej niż tylko mecze Polaków, a kibicować będziemy głównie w domu, w towarzystwie przyjaciół. Do tego wystarczą nam mecze transmitowane w otwartych kanałach telewizyjnych. Badanie crowdsourcingowe było możliwe dzięki firmie Skilltelligence, która skierowała pytania do kilkuset swoich wykonawców w całej Polsce, aby sprawdzić stan przygotowań kibiców do nadchodzących mistrzostw Europy.


Zobacz także:
EHF Euro Szwecja 2016: triumf Norweżek! EHF Euro Szwecja 2016: ambitna gra Polek, ale porażka z Niemkami EHF Euro Szwecja 2016: druga wygrana Francuzek w "polskiej" grupie EHF Euro Szwecja 2016: Słowenki ograły gospodynie! EHF Euro Szwecja 2016: Serbki lepsze od Hiszpanek! EHF Euro Szwecja 2016: druga porażka Polek

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |