Ecclestone: Oby Hamilton nie zdominował przyszłorocznego sezonu

Ecclestone: Oby Hamilton...
Szef F1 obawia się, że ponowna dominacja Hamiltona może mieć fatalny skutek zarówno dla niego samego jak i całego sportu.

Mercedes szuka obecnie następcy Nico Rosberga. Bernie Ecclestone, szef F1 obawia się jednak, że żaden z kandydatów nie będzie w stanie zbliżyć się do Hamiltona.

„Myślę, że nikt nie będzie chciał kupić biletu na wyścig, czy obejrzeć go w telewizji, jeśli wiadomo będzie, że Lewis tuż po starcie zniknie gdzieś z przodu, by po kilku okrążeniach zdublować całą stawkę i to nie raz, a kilka” - powiedział Ecclestone w wywiadzie dla Sky Sports. „Dla samego Lewisa to też będzie złe, bo jak sądzę, też chciałby się z kimś pościgać o zwycięstwo i kogoś pokonać.”

Bernie zapytany z kolei o kandydatów na miejsce Rosberga odparł: „Jeden czy dwóch z nich może spisywać się dobrze przy Hamiltonie, ale nie sądzę, aby którykolwiek z kierowców był w stanie pokonać Lewisa.”

Zdaniem Ecclestone'a, najlepszym zespołowym partnerem dla Hamiltona byłby... Max Verstappen.

„Może Max w takim bolidzie mógłby nieco zdziałać. Może pojawić się jednak problem, bo choć mają wszystko perfekcyjne: bolid, team i tak dalej, to nie należy zapominać o tym, że mają też w składzie najlepszego zawodnika na świecie.”
Zobacz także:
Hamilton: Dzieciaki niczego się nie boją GP Abu Dhabi: wygrana Hamiltona, mistrzostwo Rosberga! GP Abu Dhabi: Hamilton z Pole Position! GP Abu Dhabi: Hamilton ponownie najszybszy GP Abu Dhabi: Hamilton najszybszy podczas pierwszego treningu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |