Ecclestone: Singapur stracił zainteresowanie F1

Ecclestone: Singapur...
Z kalendarza mistrzostw F1 wkrótce może zniknąć Singapur. Ecclestone szykuje się także na odejście teamów z czołowki.

Singapur może zniknąć z kalendarza królowej sportów motorowych po wygaśnięciu obecnej umowy, która obowiązuje do 2017 roku. Bernie nie spodziewa się, aby organizatorzy nocnej rundy chcieli przedłużyć kontrakt. Ba! Ecclestone liczy się też z tym, że w najbliższych latach z F1 mogą pożegnać się dwie czołowe ekipy, takie jak Mercedes czy Ferrari.

„To możliwe, że Ferrari i Mercedes odejdą” - powiedział Bernie w wywiadzie dla niemieckiego Auto Motor und Sport. „Ale jeśli wyścigi poprawią się pod względem widowiska, to myślę, że nie będzie z tego powodu aż takiej tragedii.”

„Musimy być przygotowani na to, ze któregoś dnia fabryczne zespoły nas opuszczą. To samo stało się z Hondą, BMW czy Toyotą. Odejdą jak tylko ten sport wykona dla nich robotę.”

Co do Singapuru, Bernie powiedział: „Zobaczcie co zrobiliśmy dla Singapuru. Tak, wyścig kosztował ich krocie, ale nas także. Singapur nagle stał się czymś więcej niż tylko lotniskiem przesiadkowym. Twierdzą, że osiągnęli już swój cel i nie chcą już więcej wyścigów F1.”
Zobacz także:
Nowy bolid Ferrari zaprezentowany! Palmer: Możliwe jest powtórzenie sukcesu Brawna Bottas: Presja Mercedesa mi nie przeszkadza Brawn chce pomóc małym zespołom Rosberg: Stawka się przetasuje Hamilton: Dzieciaki niczego się nie boją

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |