Ekstraklasa: Nowy sezon, nowy font!

Ekstraklasa: Nowy sezon,...
Sezon 2016/2017 zapowiada się w Ekstraklasie co najmniej równie pasjonująco, jak trzy poprzednie, kiedy losy mistrzostwa Polski decydowały się dopiero w ostatniej kolejce.

Tym razem będzie też sporo nowości na boisku i nie chodzi tylko o beniaminków i nowych piłkarzy. Na ich koszulkach znajdą się też odnowione numery i nazwiska, w nowoczesnej, atrakcyjnej formie.

Doskonale znany z poprzednich sezonów font numerów zastąpiona zostanie przez specjalnie dedykowaną Ekstraklasie - Ekstraklasica Bold. Nazwiska zawodników pisane będą za to Klavika Condensed Bold.

Najważniejsza zmiana? Logo Ekstraklasy na dole każdego numeru i lepiej widoczne numery dla komentatorów i kibiców. Nowy wygląd numerów i nazwisk obowiązywać będzie we wszystkich 16. klubach Ekstraklasy.

- Nowy font Ekstraklasy, który znajdzie się na koszulkach wszystkich zawodników to kontynuacja spójnej identyfikacji wizualnej Rozgrywek. Na dole numerów znajdzie się piktogram - „E”, a kształt numeru nawiązywać będzie do stylistyki rodziny znaków Ekstraklasy - mówi Michał Siara, Menager ds. Marketingu Ekstraklasy S.A. - Mniejsze zmiany wprowadziliśmy w font nazwisk, tu zależało nam najbardziej na ich widoczności i czytelności, a czcionka ma ułatwiać życie kibicom i komentatorom.

Poza koszulkami meczowymi będziemy wprowadzać te numery również do naszych innych elementów takich jak Social Media czy też strona internetowa. Marka Ekstraklasy rośnie w siłę i każdy kolejny dobudowany element to potwierdza - dodaje Michał Siara.
Zobacz także:
Po co nam Ekstraklasa S.A.? Wisła Płock w grupie mistrzowskiej! Romeo Jozak i Krzysztof Mączyński przed meczem Legia - Wisła LOTTO Ekstraklasa: zwycięstwo Ruchu na zakończenie 23. kolejki LOTTO Ekstraklasa: Bruk-Bet Termalica remisuje z Legią! LOTTO Ekstraklasa: Górnik "rzutem na taśmę" pokonuje Piasta

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |