Ekstremalny bieg Hero Run na Ogrodniczkach!

Areną pierwszego na Podlasiu ekstremalnego biegu przeszkodowego Hero Run będą oddalone od Białegostoku o 12 kilometrów Ogrodniczki.

Impreza odbędzie się 27 sierpnia na urozmaiconym terenie po dawnym wyrobisku żwiru, który zapewni wysoki poziom trudności trasy. Bieg cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem fanów ekstremalnych wrażeń. Już na miesiąc przed imprezą został osiągnięty limit 300 uczestników. Organizatorzy zdecydowali się uruchomić dodatkową pulę 200 miejsc, na które można zapisywać się na stronie www.herorun.pl 

Ze względu na zakaz całkowitego wstępu do lasów wydany przez Nadleśnictwo Dojlidy w związku z nawałnicami, które w ostatnich tygodniach czerwca szalały na Podlasiu Fundacja Białystok Biega, organizator ekstremalnego biegu przeszkodowego Hero Run zdecydował się przenieść bieg z poligonu wojskowego w Zielonej na tereny po dawnym wyrobisku żwiru w Ogrodniczkach. 

„Żałujemy, że nie możemy zorganizować biegu Hero Run w Zielonej, ale to przecież nie wstyd przegrać z siłami natury. Pod uwagę braliśmy kilka innych lokalizacji, ale to właśnie w Ogrodniczkach znaleźliśmy miejsce wprost idealne do przygotowania naszej imprezy. Jest mnóstwo piachu, górki, woda, czyli wszystko to, co fani biegów ekstremalnych lubią najbardziej. Nawet gdybyśmy na tym terenie nie postawili żadnej przeszkody, to pokonanie trasy też będzie dużym wyzwaniem!. Aż strach pomyśleć, co będzie jak dołożymy m.in. wysokie ściany, wykopiemy doły, rozwiesimy pajęczyny linowe, postawimy zasieki. Nie zabraknie również wojskowych akcentów, w przygotowaniu trasy cały czas towarzyszą nam żołnierze z 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. Mogę zapewnić, że sprawdzimy sprawność i wytrzymałość uczestników na bardzo wiele sposobów. Będzie ostro! Pokażemy, jak to się robi na wschodzie!” - zapewnia Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji „Białystok Biega”.

Ogrodniczki to miejscowość położona na trasie Białystok-Supraśl, oddalona od stolicy Podlasia o 12 kilometrów. Od 2011 roku miejsce znane przede wszystkim jako lokalizacja Pikniku Militarnego Operacja Wschód, jednej z największych w kraju imprez rekonstrukcyjnych. 

„Nowa lokalizacja dla biegu Hero Run jest łatwiej dostępna, niż poligon w Zielonej. Do Ogrodniczek można  dojechać samochodem, autobusem komunikacji miejskiej, a także rowerem, od Białegostoku prowadzi tutaj trasa rowerowa. Liczymy na to, że na naszą imprezę przyjedzie wielu kibiców, którzy będą mogli poruszać się po całym terenie i śledzić zmagania zawodników na kolejnych przeszkodach.” - podsumowuje Grzegorz Kuczyński.

Hero Run to pierwszy na Podlasiu ekstremalny bieg przeszkodowy, którego uczestnicy w atmosferze dobrej zabawy zostaną poddani różnym próbom sprawnościowym weryfikującym ich skoczność, siłę i hart ducha. Na około 7 kilometrowej trasie zostanie ustawionych co najmniej 30 przeszkód -  naturalnych - jak błoto, podmokłe tereny, grzęzawiska, stawy, krzaki oraz sztucznych w postaci ścian różnej wysokości, pajęczyn linowych, zasieków, okopów wojskowych, trawersów. Pokonanie części przeszkód będzie wymagała współpracy z innymi uczestnikami.  

Biegi ekstremalne to szybko rosnąca kategoria imprez sportowych. Pomysł na takie wydarzenia przyszedł ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, gdzie bieganie przeszkodowe cieszą się największą popularnością. Szacuje się, że tylko w ubiegłym roku w biegach ekstremalnych w Polsce wzięło udział ponad 40 tysięcy osób. Hero Run, będzie pierwszym tego typu biegiem na Podlasiu.Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |