Eliminacje EuroBasket 2017: Polacy z kolejnym zwycięstwem!

Eliminacje EuroBasket 2017:...
Reprezentacja Polski pokonała Estonię 78:64 w trzecim spotkaniu kwalifikacyjnym do EuroBasketu 2017. Biało-Czerwoni z kompletem zwycięstw są liderami swojej grupy.

Powiedzieli po meczu:

Mike Taylor (trener reprezentacji Polski): Ten mecz był dokładnie taki, jak się spodziewaliśmy. Estonia włożyła w niego mnóstwo serca. Pokazaliśmy rewelacyjną obronę zespołową w pierwszej połowie. W trzeciej kwarcie to oni nas zaskoczyli swoją defensywą. Zostawali w grze głównie dzięki swoim rzutom z dystansu. Jestem jednak zadowolony ze sposobu w jaki graliśmy. To było wielkie zespołowe zwycięstwo.

A.J Slaughter (Polska): Jestem dumny z mojej drużyny. To był ważny mecz dla nas, ponieważ chcemy kontrolować sytuację w grupie. Estonia cały czas walczyła, aby nas dogonić. Cieszę się jednak, że sobie poradziliśmy. Wszyscy gramy razem, chemia w drużynie jest bardzo dobra.

Titt Sokk (trener reprezentacji Estonii): Polska drużyna jest silna i ma prawdopodobnie najlepszych zawodników w naszej grupie. Przeciwnicy grali agresywnie, szczególnie w obronie. Nasze straty dawały im szanse na łatwe punkty. To była główna różnica między nami.

Kristjan Kitsing (Estonia): To był ciężki mecz i dobra rywalizacja z obydwu stron. Naszym celem było utrudnienie im zadania, ale przez nasze straty zdobywali mnóstwo punktów. Mam nadzieję, że następny mecz w naszym wykonaniu będzie lepszy.

Wyniki 3. kolejki grupy D:

Polska - Estonia 78:64 (21:14, 15:12, 19:23, 23:15)

Najwięcej punktów: Maciej Lampe 17, Mateusz Ponitka 15, Adam Waczyński 14 - Kristjan Kitsing 15, Tanel Kurbas 11, Rain Veideman 10.

Białoruś - Portugalia 72:62 (23:14, 18:11, 11:18, 20:19)

Tabela:
1. Polska - 6 pkt 258:200
2. Estonia - 5 pkt 221:208
3. Białoruś - 4 pkt 213:240
4. Portugalia - 3 pkt 187:231

Eliminacje ME: pewna wygrana Polek na początek turnieju w Bielsku-Białej! Eliminacje EuroBasket 2017: awans biało-czerwonych! Eliminacje ME: Polki rozbiły Estonki! Eliminacje EuroBasket 2017: Polacy wciąż niepokonani! Eliminacje EuroBasket 2017: drugie zwycięstwo Polaków!