Emocjonujący weekend Igora Waliłko na torze Paul Ricard

Emocjonujący weekend Igora...
Rywalizacja najlepszych młodych kierowców w międzynarodowym cyklu Euroformula Open 2016 nabiera tempa.

W gronie zawodników walczących o tytuł mistrza świata w Formule 3 znajduje się 18-letni Igor Waliłko, który miniony weekend może zaliczyć do najbardziej udanych w aktualnej klasyfikacji.

Areną zmagań kierowców w trzeciej z ośmiu rund Euroformula Open był tor Circuit Paul Ricard nad Lazurowym Wybrzeżem we Francji. Weekendowe wyścigi dostarczyły zarówno kibicom, jak i samym zawodnikom wielu emocji. Dla Igora szczególnie udany był sobotni wyścig, w którym startując z 6. lokaty, uplasował się na 5. miejscu na 15 zawodników, zdobywając 10 punktów. Co najważniejsze, Igor ukończył wyścig niecałe 4 sekundy później niż zawodnik, który zdobył 1. miejsce. Drugiego dnia ciężkich zmagań młody Waliłko znalazł się na mecie jako siódmy, a ostatecznie na daną chwilę stoi ósmy w klasyfikacji, co oznacza, że jest w połowie stawki (zawodników jest piętnastu).

Kolejne zmagania Formuły 3 odbędą się już 23 i 24 lipca na torze Silverstone Circuit na północ od Londynu. 
Zobacz także:
Igor Waliłko na jednym torze z Robertem Kubicą w 24H Dubai Endurance Race! Igor Waliłko cały czas w pierwszej trójce wyścigów za kierownicą Porsche 911 GT3 Igor Waliłko ósmy w klasyfikacji generalnej po 4 rundzie serii Euroformula Open Już dziś Igor Waliłko na torze Silverstone Antoni Ptak piąty w drugim wyścigu na Paul Ricard

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |