Energa Sopot Match Race już za tydzień! Znamy listy startowe!

Największe święto match racingu w Polsce rozpocznie się dokładnie za siedem dni.

Energa Sopot Match Race, już po raz trzynasty, przywita czołowych zawodników, którzy przyjadą walczyć o zwycięstwo w regatach o randze Pucharu Świata i należących do cyklu World Match Racing Tour.

Tegoroczna edycja to połączenie tradycji z najnowszymi trendami światowego żeglarstwa. Po raz pierwszy w historii regaty zostaną rozegrane na dwóch flotach jachtów. Pierwszą są dobrze wszystkim znane z lat ubiegłych jachty Diamant 3000, na pokładach których wygrywały takie nazwiska jak pięciokrotny Mistrz Świata Ian Williams czy Nicolai Sehested - wielkie odkrycie ostatnich regat oceanicznych Volvo Ocean Race.

Drugą flotą będą natomiast oficjalne jednostki World Match Racing Tour - katamarany M32, które pierwszy raz będzie można zobaczyć w Polsce. Ich niezwykle dynamiczne pojedynki, szybkie zwroty akcji milimetry od sopockiego molo, będą nie lada atrakcją dla zgromadzonych widzów.

"Nie możemy doczekać się regat w Sopocie. To dla nas najważniejszy start w tym sezonie. Już dwa razy udało nam się tu wygrać, w 2009 i 2013 roku. Mam nadzieję, że i w tym roku okażemy się najlepszą załogą i zdobędziemy takiego żeglarskiego hat-tricka”  - powiedział sternik załogi Energa Volvo Yacht Racing, Przemysław Tarnacki.

Tarnacki wystartuje w regatach Pucharu Świata Grade 1, czyli na jachtach Diamant3000. Stawi czoła takim zawodnikom jak Vladimir Lipavsky - aktualny Mistrz Europy, czy Sam Gilmour - ubiegłoroczny Młodzieżowy Mistrz Świata. Pełna lista startowa poniżej:

1.     Eric Monnin - SUI
2.     Sam Gilmour - AUS
3.     Joachim Aschenbrenner - DEN
4.     Vladimir Lipavsky - RUS
5.     Dejan Presen - SLO
6.     Przemysław Tarnacki - POL
7.     Łukasz Wosiński - POL
8.     Patryk Zbroja - POL

Na katamaranach M32 rywalizacja będzie równie zacięta. Wielki powrót do match racingu zapowiedział Mistrz Świata z 2011 roku, Torvar Mirsky, dla którego regaty w Sopocie będą sprawdzianem formy po kilku latach przerwy.  Chris Rast, Mistrz Świata Melges24 i Olimpijczyk klasy 49er z 2008r może okazać się niełatwym przeciwnikiem. Tak samo jak doskonale opływani na katamaranach Eric Monnin. Sam Gilmour i Joachim Aschenbrenner, którzy zdecydowali się na start w obu kategoriach. Wszystko wskazuje więc na to, że wyścigi World Match Racing Tour będą pełne niespodzianek.

Lista startowa - World Match Racing Tour - Katamarany M32:

1.     Sam Gilmour - AUS
2.     Eric Monnin - SUI
3.     Joachim Aschenbrenner - DEN
4.     Nicklas Dackhammar -  SWE
5.     Torvar Mirsky - AUS
6.     Chris Rast  - SUI

Energa Sopot Match Race odbędzie się w dniach 26-30 lipca tuż przy sopockim molo. Wstęp wolny. Wyniki i transmisję live będzie można śledzić na www.EnergaSopotMatchRace.com


Zobacz także:
Energa Sopot Match Race 2016 (podsumowanie) Żeglarski PŚ Energa Sopot Match Race 2016 - znamy datę!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |