Euro 2016: grupa C - Irlandia Północna, Niemcy, Polska, Ukraina

Euro 2016: grupa C -...
Przedstawiamy terminarz grupy C mistrzostw Europy 2016 we Francji oraz kadry reprezentacji Irlandii Północnej, Niemiec, Polski oraz Ukrainy.

Terminarz grupy C:

12 czerwca 2016, godzina: 18:00, POLSKA - Irlandia Północna, Allianz Riviera, Nicea

12 czerwca 2016, godzina: 21:00, Niemcy - Ukraina, Stade Pierre-Mauroy, Lille

16 czerwca 2016, godzina: 18:00, Ukraina - Irlandia Północna, Stade des Lumières, Lyon

16 czerwca 2016, godzina: 21:00, Niemcy - POLSKA, Stade de France, Saint-Denis

21 czerwca 2016, godzina: 18:00, Ukraina - POLSKA, Stade Vélodrome, Marsylia

21 czerwca 2016, godzina: 18:00, Irlandia Północna - Niemcy, Parc des Princes, Paryż

Kadra reprezentacji Irlandii Północnej:

Bramkarze: Alan Mannus (St. Johnstone), Michael McGovern (Hamilton Academical), Roy Carroll (Linfield)

Obrońcy: Craig Cathcart (Watford), Jonny Evans (West Bromwich), Gareth McAuley (West Bromwich), Luke McCullough (Doncaster Rovers), Conor McLaughlin (Fleetwood Town), Lee Hodson (MK Dons), Aaron Hughes (bez klubu), Patrick McNair (Manchester United), Chris Baird (Derby County)

Pomocnicy: Steven Davis (Southampton), Oliver Norwood, (Reading), Corry Evans, (Blackburn Rovers), Shane Ferguson (Millwall), Stuart Dallas (Leeds United), Niall McGinn (Aberdeen), Jamie Ward (Nottingham Forest)

Napastnicy: Kyle Lafferty (Norwich City), Conor Washington (Queens Park Rangers), Josh Magennis (Kilmarnock), Will Grigg (Wigan Athletic)

Trener: Michael O’Neill

Występy w mistrzostwach Europy: 0
Najlepszy występ: Debiut w Euro 2016
Liczba zdobytych mistrzostw Europy: 0

Kadra reprezentacji Niemiec:

Bramkarze: Manuel Neuer (Bayern Monachium), Bernd Leno (Bayer Leverkusen), Marc-Andre ter Stegen (Barcelona)

Obrońcy: Jerome Boateng (Bayern Monachium), Emre Can (Liverpool), Jonas Hector (FC Koeln), Benedikt Howedes (Schalke), Mats Hummels (Borussia Dortmund), Shkodran Mustafi (Valencia), Antonio Rudiger (Roma)

Pomocnicy: Julian Draxler (Wolfsburg), Mario Gotze (Bayern Monachium), Sami Khedira (Juventus), Joshua Kimmich (Bayern Monachium), Toni Kroos (Real Madryt), Mesut Ozil (Arsenal), Leroy Sane (Schalke), Bastian Schweinsteiger (Manchester United), Julian Weigl (Borussia Dortmund)

Napastnicy: Mario Gomez (Besiktas), Thomas Muller (Bayern Monachium), Lukas Podolski (Galatasaray), Andre Schurrle (Wolfsburg)

Trener: Joachim Loew

Występy w mistrzostwach Europy: 11
Najlepszy występ: Zwycięstwo (1972, 1980, 1996)
Liczba zdobytych mistrzostw Europy: 3

Kadra reprezentacji Polski:

Bramkarze: Artur Boruc (Bournemouth), Łukasz Fabiański (Swansea City), Wojciech Szczęsny (AS Roma)

Obrońcy: Thiago Cionek (Palermo), Kamil Glik (Torino), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Michał Pazdan (Legia Warszawa), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Bartosz Salamon (Cagliari), Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk)

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Fiorentina), Kamil Grosicki (Rennes), Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa), Bartosz Kapustka (Cracovia), Grzegorz Krychowiak (Sevilla), Karol Linetty (Lech Poznań), Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków), Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk), Filip Starzyński (Zagłębie Lubin), Piotr Zieliński (Empoli)

Napastnicy: Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Arkadiusz Milik (Ajax), Mariusz Stępiński (Ruch Chorzów)

Trener: Adam Nawałka

Występy w mistrzostwach Europy: 2
Najlepszy występ: Faza grupowa (2008, 2012)
Liczba zdobytych mistrzostw Europy: 0

Kadra reprezentacji Ukrainy:

Bramkarz: Andrij Piatow (Szachtar Donieck), Denis Bojko (Besiktas Stambuł), Mikita Szewczenko (Zorja Ługańsk)

Obrońcy: Artem Fedeckij (Dnipro Dniepropietrowsk), Wiaczesław Szewczuk (Szachtar Donieck), Oleksandr Kuczer (Szachtar Donieck), Jarosław Rakickij (Szachtar Donieck), Jewgen Chaczeridi (Dynamo Kijów), Bogdan Butko (Amkar Perm)

Pomocnicy: Ołeksandr Karawajew (Zorja Ługańsk), Andrij Jarmolenko (Dynamo Kijów), Denis Garmasz (Dynamo Kijów), Siergij Sydorczuk (Dynamo Kijów), Serhij Rybałka (Dynamo Kijów), Taras Stiepanienko (Szachtar Donieck), Wiktor Kowalenko (Szachtar Donieck), Rusłan Rotan (Dnipro Dniepropietrowsk), Jewgen Konoplianka (Sevilla), Anatolij Tymoszczuk (Kajrat Ałmaty), Oleksandr Zinczenko (FK Ufa)

Napastnicy: Filip Budkiwskij (Zorja Ługańsk), Roman Zozulja (Dnipro Dniepropietrowsk), Jewgen Selezniow (Kubań Krasnodar)

Trener: Michajło Fomienko

Występy w mistrzostwach Europy: 1
Najlepszy występ: Faza grupowa (2012)
Liczba zdobytych mistrzostw Europy: 0




Zobacz także:
EHF Euro Szwecja 2016: triumf Norweżek! EHF Euro Szwecja 2016: ambitna gra Polek, ale porażka z Niemkami EHF Euro Szwecja 2016: druga wygrana Francuzek w "polskiej" grupie EHF Euro Szwecja 2016: Słowenki ograły gospodynie! EHF Euro Szwecja 2016: Serbki lepsze od Hiszpanek! EHF Euro Szwecja 2016: druga porażka Polek

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |