FEN 21 już 25 maja we Wrocławiu! Sprawdź kto walczy

FEN 21 już 25 maja we...
Fight Exclusive Night (FEN) wraca do domu. Federacja, powołana do życia we Wrocławiu, zapowiada FEN 21 - galę walk w formułach MMA i K-1.

25 maja w stolicy Dolnego Śląska dojdzie do dziewięciu starć, w tym dwóch o pasy mistrzowskie. Znamy już prawie wszystkich zawodników, którzy w Hali Orbita zaprezentują się kibicom.

- Wrocław to nasze miasto. Stąd pochodzimy, tu zaczynaliśmy i kochamy tu wracać. Gale w domu smakują najlepiej - podkreśla Paweł Jóźwiak, prezes FEN - Dolnośląscy kibice potrafią docenić sport na najwyższym poziomie. Dlatego 25 maja we Wrocławiu przygotowaliśmy bardzo mocną kartę walk.    

Walki o pas mistrzowski

W walce wieczoru zmierzą się Andrzej Grzebyk (12-3, 5KO, 3SUB) i Thiago „Monstro” Vieira (10-2, 9KO, 1SUB). Tarnowianin Grzebyk możliwość walki o pas zapewnił sobie efektownym zwycięstwem podczas warszawskiej FEN 20, gdzie pokonał przez nokaut Anatolija Litwinova. W sumie będzie to dla niego piąty występ w FEN, przy trzech dotychczasowych zwycięstwach podczas gal organizacji. Grzebyk znany jest z ofensywnego stylu walki – aż 8 z 12 zwycięstw odniósł przez nokaut lub poddanie. Ofensywa spotka się z ofensywą. Vieira aż 9 z 10 zwycięstw odniósł przez nokaut. 26-letni Brazylijczyk po raz pierwszy będzie walczył w Polsce. - Znakomity, mocno bijący brazylijski „król nokautu” kontra będący na fali najlepszy zawodnik wagi średniej w FEN. Vieira i Grzebyk to bardzo mocne starcie, którego nie można przegapić - podkreśla Paweł Jóźwiak.

W drugiej walce o pas mistrzowski zmierzą się zawodnik gospodarzy Wojciech Wierzbicki (13-3) i Łukasz Pławecki (20-14-1). Dla Wierzbickiego, byłego międzynarodowego mistrza Polski w K-1, będzie to szansa na odzyskanie pasa FEN, który stracił w styczniu 2017 r. Pławecki natomiast ma na koncie trzy kolejne zwycięstwa odniesione w ubiegłym roku i doświadczenie zebrane w 35 pojedynkach w karierze. Podczas FEN 21 zadebiutuje pod szyldem organizacji. - Zmotywowany, walczący u siebie i nastawiony na odzyskanie pasa Wierzbicki kontra Pławecki, w formie i z aspiracjami, by być najlepszym w swojej kategorii w formule K-1. Ten pojedynek reklamuje się sam - mówi Paweł Jóźwiak. 

Karta walk, czyli kto z kim?

Pozostałe potwierdzone pary FEN 21 to:

Toni Valtonen (27-16, 11KO, 4SUB) vs Marcin Zontek (16-11, 8KO, 5SUB). Starcie zawodników bardzo doświadczonych. Blisko 40-letni Fin to wręcz weteran MMA z ponad czterdziestoma walkami na koncie i aż jedenastoma nokautami. Dla Marcina Zontka będzie to szósty występ w FEN, na koncie ma już cztery wygrane pod szyldem federacji.

Jacek Jędraszczyk (5-0, 1KO) vs Tymoteusz Łopaczyk (3-0, 2SUB). Jędraszczyk, słynący z umiejętności walki w parterze i żelaznej kondycji - aż cztery zwycięstwa odniósł na pełnym dystansie czasowym - to debiutant w FEN. Jego rywal to mistrz Polski w MMA. Łopaczyk, do którego silnych stron należy walka w parterze, zaliczany jest do najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia.

Łukasz Kopera (7-2, 2KO, 3SUB) vs Mateusz Głąb (4-1, 1KO, 2SUB). Pochodzący z Łodzi Kopera zadebiutuje we Wrocławiu w klatkoringu FEN, a na koncie ma cztery kolejne zwycięstwa. Głąb walczył dotychczas w federacji trzykrotnie i zanotował trzy wygrane. Obaj mają ambicje sięgające pasa mistrzowskiego.

Patryk Nowak (5-1, 1KO, 3SUB) vs Marian Ziółkowski (18-6, 4KO, 12SUB). Znakiem firmowym Nowaka są poddania – aż 3 z 5 zwycięstw odniósł w ten sposób. Tak również zakończył ostatni ze swoich dotychczasowych pojedynków w FEN, podczas FEN 19. Ziółkowski z kolei był pretendentem do pasa mistrzowskiego podczas marcowej FEN 20, ale przegrał. Teraz będzie chciał powrócić na zwycięską ścieżkę efektownych zwycięstw przez poddanie. „Złoty chłopiec” aż 12 z 18 zwycięstw odniósł w ten sposób. Kto odklepie w starciu zawodników często poddających swoich rywali?

Oskar Somerfeld (5-2, 5SUB) vs Szymon Dusza (6-3, 4KO, 1SUB). Somerfeld wszystkie swoje dotychczasowe zwycięskie walki kończył przez poddanie. W przeszłości zdobywał pasy innych federacji, a podczas FEN 21 zawalczy po raz drugi pod szyldem federacji. Dusza natomiast powrócił w marcu na ścieżkę zwycięstw po ponad trzech latach przerwy, efektownie nokautując przeciwnika po dwóch wcześniejszych porażkach. 

Grzegorz Ciepliński (7-6, 5KO, 1SUB) vs Marcin Sianos (3-2, 3KO). Wszystkie wygrane Sianos odniósł w 1. rundach – jest to zawodnik szybko wchodzący w walkę. Ciepliński także lubi zwyciężać przed czasem. Tylko raz o jego wygranej zdecydowali sędziowie. 

Nowe twarze FEN, mocne nazwiska

Podczas FEN 21 kibice zobaczą w akcji nowych zawodników federacji. Poza wymienionymi wyżej Jędraszczykiem, Koperą i Duszą będzie to Chorwat Goran Reljic (16-8, 5KO, 6SUB), bardzo dobrze znany kibicom sztuk walki. W przeszłości walczył pod szyldem UFC i KSW, będąc mistrzem drugiej z wymienionych federacji. Posiadacz czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu, charakteryzuje się świetnymi warunkami fizycznymi - mierzy aż 191 cm. - Reljic to gladiator, wojownik i nieszablonowy zawodnik, wnoszący dużo jakości. Cieszy mnie, że powalczy pod szyldem FEN - mówi Paweł Jóźwiak.

FEN 21

Na co możemy liczyć 25 maja we Wrocławiu? Charakterystyczne dla gal FEN są efektowna oprawa i wysoki poziom sportowy - Poziom walk to element, na którym nam najbardziej zależy. Dążymy do tego, by FEN był synonimem jakości sportowej i organizacyjnej. Zapraszam w maju do Wrocławia, to będzie wieczór pełen wrażeń - podsumowuje Paweł Jóźwiak, prezes FEN.

Bilety: www.fen-mma.com/bilety

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |