Ferdinando De Giorgi nowym trenerem reprezentacji Polski siatkarzy!

Ferdinando De Giorgi nowym...
Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej przychylił się do rekomendacji Zespołu ds. wyboru trenera męskiej kadry i zatwierdził Ferdinanda De Giorgiego na stanowisko selekcjonera męskiej Reprezentacji Polski.

Po wnikliwej analizie rekomendacja dla nowego szkoleniowca męskiej kadry została przez Zarząd przyjęta jednomyślnie.

Umowa z nowym selekcjonerem została zawarta na cztery lata i będzie obowiązywać od 31 marca 2017 roku do 31 października 2020 roku. Ewentualna, pierwsza weryfikacja nastąpi po dwóch latach obowiązywania kontraktu

Przypominamy, że chęć prowadzenia kadry mistrzów świata wyraziło szesnastu szkoleniowców o uznanym dorobku i renomie.

Po konsultacjach z Wydziałem Szkolenia do bezpośrednich rozmów z Zespołem wytypowano pięciu kandydatów: Maura Berruto (Włochy), Ferdinanda De Giorgiego (Włochy), Radostina Stoycheva (Bułaria), Marcela Mendezy (Argentyna) i Angelo Lorenzettiego (Włochy). Argentyńczyk nie spełnił warunku PZPS o niełączeniu pracy z kadrą z pracą w klubie, a Lorenzetti zrezygnował z przyczyn osobistych.

Ostatecznie w siedzibie PZPS na bezpośrednich rozmowach stawili się Berutto, De Giorgi i Stoychev. Każdy z kandydatów wykazał się dużą wiedzą o stanie męskiej kadry i jej potencjale. Najbardziej optymalny projekt zaprezentował Ferdinado De Giorgi i on został rekomendowany Zarządowi, zyskując finalną akceptację. Nowy szkoleniowiec zobowiązał się do zbudowania trzonu zespołu szkoleniowo-medycznego w oparciu o Polaków.

Ferdinando De Giorgi będzie 25. szkoleniowcem męskiej Reprezentacji Polski i 5. zagranicznym.
Zobacz także:
LeaseTake Partnerem Motoryzacyjnym Polskiej Siatkówki, De Giorgi z nowym samochodem! eSport Polska - wspólny projekt Macro Games z PZPS Wybrano nową Radę Nadzorczą PLPS S.A. Jacek Kasprzyk nowym prezesem PZPS Puchar Polski: PGE Skra w półfinale

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |