Finał Porsche Cup na Hungaroringu

Finał Porsche Cup na...
Najlepsi kierowcy, wyjątkowa atmosfera i ekscytujące wyścigi, tak zapowiada się wyścigowy weekend w Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe jaki odbędzie się 23-25 września na węgierskim torze wyścigowym Hungaroring.

W zawodach wystartuje 3 zawodników polskiego zespołu GT3 Poland - Marcin Jedliński, Stanisław Jedliński oraz Mariusz Urbański.

Tym razem zawodnicy powalczą w wielkim finale sezonu 2016, który zdecyduje o tytułach mistrzowskich. Przed dwoma wyścigami, które towarzyszyć będą serii Deutche Tourenwagen Meisterschaft, na tytuł szansę ma Mariusz Urbański i Marcin Jedliński w klasyfikacji generalnej cyklu. Stanisław Jedliński, startujący w klasie S, jest o włos od zdobycia tytułu Mistrza w swojej kategorii.

Mariusz Urbański jest obecnie na 2 pozycji i kolejny zawodnik traci do niego 4 punkty. Marcin Jedliński obecnie 4 w stawce Porsche liczy na dobry wyścig i przed finałem traci tylko 8 punktów do 2 pozycji.

- Po weekendzie z Lamborghini dla odmiany jedziemy na Hungaroring powalczyć w Porsche GT3 Cup Challenge - mówi Bartosz Opioła, manager GT3 Poland. Losy Wicemistrza w Porsche są do rozstrzygnięcia podczas dwóch wyścigów jakie czekają nas 24 i 25 września. Mariusz i Marcin mają ogromną szansę na zdobycie punktów. Różnica jest bardzo mała i o klasyfikacji na koniec roku zadecyduje nawet 1 punkt. Po zsumowaniu wszystkich zawodów, odliczone zostaną dwa najgorsze wyniki i wtedy poznamy zwycięzców tegorocznej edycji. Wiemy, że walka będzie trwała do ostatniego metra toru Hungaroring.

Zespoły na torze pojawią się już w czwartek, kiedy kierowcy będą mogli zapoznać się z nitką 4381 metrowego toru, który był pierwszym obiektem Formuły 1, zbudowanym za żelazną kurtyną. Tor jest wąski i kręty, a przez to bardzo trudny technicznie. Wyprzedzanie jest możliwe praktycznie tylko na końcu prostej startowej. 

W piątek ekipa GT3 Poland zaliczy jeden wolny trening o godzinie 12:15. W sobotę kwalifikacje rozpoczną się wcześnie rano już o godzinie 8:50 i potrwają 35 minut. 

Przedostatni wyścig sezonu Porsche GT3 Cup Challenge odbędzie się w sobotę późnym popołudniem o godzinie 17:00. Wyścig nr 2, który zakończy zmagania w 2016 roku odbędzie się w niedzielę 25 września o godzinie 8:40, a już o 9:05 poznamy finalistów tegorocznej walki o tytuły.

MARCIN JEDLIŃSKI: 

Podczas ostatniego weekendu wyścigowego w Brnie pokazałem bardzo dobre tempo, jednak w kilku kluczowych momentach zabrakło trochę szczęścia. Wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski i mamy nadzieję, że w Budapeszcie unikniemy podobnych przygód. Zapowiada się niesamowicie ciekawa walka z Marcinem Jarosem i Mariuszem Urbańskim, do których tracę odpowiednio 4 i 8 punktów. Tor Hungaroring jest mi dobrze znany, a podczas tego weekendu znów pomagać będzie nam doświadczony Mateusz Lisowski. Wierzę, że uda się nam osiągnąć zamierzony cel, którym jest tytuł wicemistrza Polski.


Zobacz także:
GT3 Poland na podium Lamborghini Blancpain GT3 Poland z Wicemistrzem Porsche Podium na Nurburgring Zielone piekło z GT3 Poland GT3 Poland na podium na Slovakiaringu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |