Fundacja Otylii Jędrzejczak realizuje projekt "Mistrzynie w szkołach"

Fundacja Otylii...
Medalistki olimpijskie oraz mistrzostw świata i Europy poprowadzą specjalne lekcje wychowania fizycznego z uczennicami z trzech województw. W maju rozpocznie się program „Mistrzynie w szkołach”, który realizuje Fundacja Otylii Jędrzejczak.

- Celem akcji jest mobilizacja dziewcząt w wieku szkolnym do zwiększenia aktywności ruchowej, ale także pokazanie, że przez sport mogą realizować swoje marzenia, także te pozasportowe. Cechy, które wypracowuje się w sporcie mają pomóc im realizować inne marzenia – mówi Otylia Jędrzejczak. 

Pierwszy etap akcji odbędzie się w województwie kujawsko-pomorskim. 15 maja o godz. 10 w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Grębocinie (gmina Lubicz) z uczennicami spotkają się wielkie mistrzynie sportu. Otylia Jędrzejczak, była mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata, mistrzyni Europy i rekordzistka świata w pływaniu, zaprosiła do Grębocina brązową medalistkę igrzysk w Rio de Janeiro w pięcioboju nowoczesnym Oktawię Nowacką, srebrną i brązową medalistkę igrzysk w Soczi i Vancouver w łyżwiarstwie szybkim Luizę Złotkowską, brązową medalistkę Mistrzostw Świata oraz halową mistrzynię Europy i halową mistrzynię świata w lekkiej atletyce Igę Baumgart, multimedalistkę Mistrzostw Europy w short tracku Patrycję Maliszewską i mistrzynię Polski elity w kolarstwie szosowym Karolinę Karasiewicz.

Już teraz prowadzone są zapisy dla zorganizowanych grup dziewcząt z klas VII, gimnazjum i liceum do udziału w zajęciach „Mistrzynie w Szkołach”. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie internetowej www.mistrzyniewszkolach.pl.

- W praktyce „Mistrzynie w szkołach" to po prostu specjalna lekcja WF podczas której do uczestniczek trafia jasny przekaz. Dowiedzą się, że sport uczy determinacji, konsekwencji w dążeniu do celu, ale także szacunku do samego siebie i otoczenia – dodaje Jędrzejczak. 

Impreza odbędzie się w przepięknej hali w Grębocinie. Infrastruktura sportowa przy szkole może być wizytówką gminy – hala dysponuje trybunami na pięćset osób, a tuż obok jest kompleks „orlika”. Spotkanie uroczyście otworzą marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki wraz z wójtem gminy Lubicz Tadeuszem Olszewskim i Otylią Jędrzejczak.

- Cieszę, że współpracujemy z Otylią w projekcie, który ma zapobiegać wyłączeniu dziewcząt i młodych kobiet z aktywności fizycznej. Chcemy wspólnie promować zdrowy styl życia i uświadamiać istotną rolę sportu w rozwoju młodego pokolenia – mówi marszałek województwa. 

Projekt „Mistrzynie w szkołach” jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami imprezy w Grębocinie są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz gmina Lubicz. W 2018 roku Fundacja Otylii Jędrzejczak w ramach tego programu zorganizuje trzy spotkania uczennic ze znanymi sportsmenkami. Po Grębocinie kolejne odsłony akcji „Mistrzynie w szkołach” odbędą się w Pustkowie-Osiedlu koło Dębicy w województwie podkarpackim oraz w Poznaniu. Patronem medialnym projektu jest Wirtualna Polska.
Zobacz także:
350 uczennic ćwiczyło z mistrzyniami sportu w ramach projektu "Mistrzynie w szkołach"

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |