Fundacja Sport Twoją Szansą partnerem wyprawy Marcina Gienieczko

Fundacja Sport Twoją Szansą została partnerem wyprawy Marcina Gienieczko - sportowca i doświadczonego podróżnika.

Organizacja udzieli finansowego wsparcia umożliwiając mu udział w ekstremalnych wyścigach rzecznych w canoe - Yukon River Quest 2018 oraz Yukon 1000 - organizowanych w północnej Kanadzie i na Alasce. Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z inicjatywy firmy STS, największego bukmachera w Polsce, który jest także jej sponsorem głównym.

Fundacja Sport Twoją Szansą, podobnie jak STS, znana jest ze wsparcia całego polskiego sportu. Rozpoczynając współpracę z Marcinem Gienieczko rozszerzamy swoje charytatywne zaangażowanie o dyscypliny ekstremalne, do których bez wątpienia zaliczyć można najdłuższy na świecie wyścig rzeczny w canoe. Mam nadzieję, że nasze zaangażowanie we wsparcie udziału reprezentującego Polskę zawodnika w Yukon River Quest oraz Yukon 1000 przyczyni się do dalszego doskonalenia jego umiejętności i pomoże mu w osiągnięciu sportowych sukcesów - powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

Marcin Gienieczko to doświadczony podróżnik i zdobywca, ale także pasjonat ekstremalnych wyścigów rzecznych w canoe. Jego największym dotychczasowym osiągnięciem jest triathlon przez Amerykę Południową, podczas którego pokonał 690 km na rowerze - od plaży Leon Dormido do San Francisco, przepłynął Amazonkę w canoe o własnych siłach na dystansie 5573 km - od San Francisco do Belem oraz przebiegł 80 km, kończąc wyprawę nad zatoką Oceanu Atlantyckiego. Gienieczko będzie reprezentował Polskę w dwóch wyścigach rzecznych na canoe organizowanych w północnej Kanadzie i na Alasce - Yukon River Quest 2018 oraz Yukon 1000. W pierwszym samodzielnie będzie musiał pokonać trasą liczącą 715 km w zaledwie 60 godzin. W drugim wraz z partnerem wezmą udział w najdłuższym na świecie wyścigu rzecznym i zmierzą się z dystansem 1600 km w zaledwie 170 godzin.

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku, prowadząc działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Wspiera talenty, zapewniając im pomoc materialną oraz merytoryczną. Motywuje do działania i pomaga w urządzeniu odpowiedniego zaplecza treningowego. Fundacja powstała z inicjatywy firmy STS, która od dawna wspiera polski sport. 

Do grona podopiecznych Fundacji Sport Twoją Szansą należą sportowcy indywidualni oraz organizacje sportowe. Nieprzerwalnie od 2016 r. fundacja wspiera reprezentację Polski w koszykówce na wózkach. Od września 2017 fundacja objęła patronatem sześciu podopiecznych - reprezentację Polski w rugby na wózkach, lekkoatletkę Magdalenę Stefanowicz, Kamelię Babicką trenującą jazdę konno, gimnastyczkę Julię Siepetowską, szkółkę bokserską Global Boxing i pływaka Pawła Juraszka. Zostali oni wyłonieni w specjalnym plebiscycie, w którym głos mogli oddać kibice z całej Polski za pośrednictwem portalu STS.pl. Ponadto fundacja jest m.in. patronem Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast rozwijającego piłkarskie talenty, pomogła w przygotowaniach Januszowi Rokickiemu, który z paraolimpiady w Londynie i Rio de Janeiro przywiózł srebrne medale oraz wspierała polską reprezentację ampfutbolistów. Fundacja wspiera także Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych w organizacji akademickiej ligi esportowej - Edu Esports League. 

Fundacja Sport Twoją Szansą pomaga sportowcom, którzy z różnych przyczyn losowych albo finansowych nie są w stanie kontynuować swojej kariery lub wziąć udziału w zawodach o randze krajowej i międzynarodowej. Organizacja nieprzerwanie przyjmuje wnioski o wsparcie przez stronę www.sporttwojaszansa.pl. W Radzie Honorowej fundacji zasiadają obecnie sportowcy, działacze oraz dziennikarze sportowi: Monika Pyrek, Bartłomiej Bonk, Grzegorz Tkaczyk, Sebastian Mila, Tomasz Zimoch, Tomasz Smokowski, Piotr Koźmiński oraz Karol Klimczak i Michał Listkiewicz.

Nr konta Fundacji: 91 1140 1049 0000 4672 9600 1003


Zobacz także:
Samotnie spłynął Amazonkę - zacumował w Narodowym Muzeum Morskim Energa Solo Amazon Expedition na pomoc Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci Przez Saharę z zegarkiem w ręku

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |