GP Austrii: trzecia sesja treningowa dla Vettela!

GP Austrii: trzecia sesja...
Dramat Nico Rosberga - w bolidzie Niemca pękło zawieszenie w lewym tylnym kole, kierowca Mercedesa rozbił swój samochód. Z najlepszymi czasami zawodnicy Ferrari.

Trzecia sesja treningowa rozpoczęła się przy doskonałych warunkach atmosferycznych, świeciło piękne słońce. Kierowcy nie tracili ani minuty i od razu po zapaleniu się zielonego światła wyjechali ze swoich garaży. Czekało ich sporo pracy ze względu na wczorajsze opady deszczu w FP2. Jako pierwsi swoje okrążenia pomiarowe pokonali kierowcy Saubera, Marcus Ericsson (1:10.763) i Felipe Nasr (+1.655s).  

Po 15 minutach sesji Lewis Hamilton zgłosił inżynierowi problemy z degradacją tylnych opon. Na czele duet Ferrari, Sebastian Vettel i Kimi Raikkonen.

Sytuacja w klasyfikacji na 25 minut przed końcem trzeciej sesji - na czele bez zmian, duet Ferrari. Raikkonen z czasem 1:07.234, Vettel strata 0,073. Dalej Ricciardo, Verstappen. Kierowcy Mercedesa poza pierwszą dziesiątką, Hamilton siedemnasty czas, Rosberg dwudziesty.

Czerwona flaga na 20 minut przed końcem sesji - swój bolid rozbił Rosberg. Nico stracił panowanie nad bolidem na wyjściu z zakrętu numer dwa. W jego bolidzie pękło zawieszenie w lewym tylnym kole, kierowcy na szczęście nic się nie stało. Sesja została wznowiona po upływie niecałych 10 minut.

Trzeci trening wygrał Sebastian Vettel, drugi czas dla Kimiego Raikkonena. Kwalifikacje o godzinie 14:00.
Zobacz także:
Villeneuve: Uważałbym w tym roku na Vettela Andretti: Chcę, by Vettel wygrał tytuł z Ferrari GP Austrii: Hamilton wydarł Rosbergowi wygraną! GP Austrii: Hamilton wraca do formy! Znakomity Hulkenberg! GP Austrii: Rosberg najszybszy podczas drugiej sesji treningowej

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |