GP Belgii: Raikkonen najszybszy podczas trzeciej sesji treningowej

GP Belgii: Raikkonen...
Kimi Raikkonen wygrał trzeci trening przed Grand Prix Belgii na torze Spa Francorchamps.

Trzecia sesja treningowa rozpoczęła się równo o godzinie 11 czasu polskiego. Pierwszym kierowcą, który podczas trzeciego treningu pojawił się na torze był kierowca Haasa, Meksykanin Esteban Gutierrez . Zawodnik stajni Haas był również pierwszym zawodnikiem, który uzyskał mierzony czas okrążenia.

Po 15 minutach trwania sesji swoje czasy okrążeń odnotowało tylko 9 kierowców. Pierwsze miejsce zajmował Nico Rosberg, który o 0,5 sekundy wyprzedzał Sergio Pereza, a trzeci był Francuz Romain Grosjean, który tracił do pierwszego Rosberga 0,8 sekundy. Z kolei Marcus Ericsson miał problemy ze swoim samochodem i narzekał na brak mocy, z takim samym problemem w swoim samochodzie zmagał się również Max Verstappen.

Na półgodziny przed końcem sesji pierwsze miejsce zajmował Kimi Raikkonen, drugi był Sebastian Vettel, obaj kierowcy swoje czasy okrążeń uzyskali  na supermiękkiej mieszance opon, trzeci był Nico Rosberg, który swój czas uzyskał na miękkiej mieszance opon. Na końcu stawki trzy ostatnie miejsca zajmowali Ocon, Ricciardo i Hamilton. Kolejnym kierowcom, który podczas trzeciej sesji treningowej zgłaszał problemy ze swoim bolidem był Jenson Button, który narzekał na działanie skrzyni biegów.

15 minut przed końcem sesji na czele stawki znajdował się Daniel Ricciardo, który, o 0,2 sekundy wyprzedzał Kimiego Raikkonena i o 0,3 sekundy Sebastiana Vettela. Z kolei kolega z zespołu Daniela Ricciardo, Max Verstappen nie przejechał ani jednego mierzonego czasu okrążenia i do końca sesji nie pojawił się już na torze. 

Pod koniec sesji wszyscy kierowcy, oprócz Maxa Verstappena wyjechali na tor na supermiękkiej mieszance opon i poprawali swoje czasu okrążeń. Tym samym najlepszy czas podczas trzeciego treningu wykręcił Kimi Raikkonen, drugie miejsce zajął Daniel Ricciardo, a trzeci czas należał do Sebastiana Vettela. Czwarte miejsce zajął Valtteri Bottas, a czołową piątkę zamknął Lewis Hamilton. 
Zobacz także:
Raikkonen: Wyniki dalekie od oczekiwań GP Belgii: Rosberg wygrywa chaotyczny wyścig na torze Spa! GP Belgii: Rosberg z Pole Position! GP Belgii: Verstappen najlepszy podczas drugiego treningu GP Belgii: Rosberg z najszybszym czasem

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |