GP Niemiec: Rosberg z domowym PP!

GP Niemiec: Rosberg z...
Nico Rosberg wygrywa domowe kwalifikacje, Lewis Hamilton drugi, a trzeci Daniel Ricciardo z Red Bulla.

Q1

Pierwszymi kierowcami na torze byli reprezentanci słabszych ekip. Wcześniejszy wyjazd z garażu dawał im kilka minut więcej na wykręcenie szybkiego okrążenia. Uniknęli też tłoku, który pojawia się zwykle później, kiedy cała stawka próbuje wyśrubować uzyskiwane czasy. Z trzech zespołów - Haasa, Manora i Renault - najlepiej radzili sobie zawodnicy tego pierwszego.  Gutierrez był szybszy od swojego kolegi Grosjeana.  Niedługo po tym, jak tych sześciu pokonało swoje pomiarowe okrążenia, na torze pojawiła się reszta kierowców. Pierwszy przejazd dał pozycję lidera Lewisowi Hamiltonowi, przed Nico Rosbergiem, wolniejszym od Brytyjczyka o nieco ponad 0,2 s. O trzecie miejsce walczyły Ferrari i Red Bull. Zdobył je Daniel Ricciardo, czwarty był Kimi Raikkonen. Za nimi Verstappen i Vettel. Pod koniec kwalifikacji na torze znajdowali się jedyni ci, którzy nie chcieli się znaleźć w „knockout zone”. Poszczęściło się jedynie Palmerowi i Sainzowi. Pechowcy, którzy utknęli na sześciu ostatnich pozycjach, musieli pożegnać się z dalszym ściganiem.

Do Q2 nie awansowali: Magnussen, Wehrlein, Kwiat, Haryanto, Nasr i Ericsson.

Q2

W drugiej części czasówki walczący o tytuł kierowcy Mercedesa wcale nie czekali na najlepszy moment do opuszczenia garażu. Wyjechali na tor błyskawicznie, aby jak najszybciej uzyskać swoje czasy. W pierwszym starciu lepszy okazał się Hamilton, z minimalną przewagą niecałej 0,1 s. nad Rosbergiem. Obaj wrócili do swoich mechaników, spokojni o awans do Q3. Po pierwszym stincie wśród zawodników zagrożonych przedwczesnym odpadnięciem z  kwalifikacji znaleźli się reprezentanci Haasa i McLarena, a także Sainz i Palmer. To właśnie oni wyruszyli do drugiego przejazdu, chcąc wykorzystać ostatnią szansę. Dołączyli do nich kierowcy Force India i Williamsa - ponieważ to właśnie oni mogli stracić swoje premiowane pozycje. Nic się jednak nie zmieniło.

Do Q3 nie awansowali: Guttierez, Button, Sainz, Alonso, Grosjean i Palmer.

Q3

Hamilton szybko został liderem, ale jego największy rywal, Nico Rosberg nie dokończył swojego okrążenia pomiarowego i zjechał do garażu wcześniej. Na drugie miejsce wskoczył Max Verstappen, a na trzecie - Kimi Raikkonen. W bolidzie Rosberga doszło do usterki elektroniki. Po krótkim pobycie u mechaników mógł wrócić do ścigania i pobić czas Hamiltona! Walka trwała do samego końca. Brytyjczyk postanowił odpowiedzieć na rzucone mu wyzwanie w samej końcówce kwalifikacji. Tymczasem w walce o trzecie miejsce zwyciężył Red Bull - a dokładnie Daniel Ricciardo. Ferrari zostały zepchnięte na 5. i 8. miejsce. Hamilton ostatecznie okazał się gorszy i zajął drugą pozycję. Vettel zdążył jeszcze poprawić swój wynik i dołączyć do Raikkonena na 6. miejscu.
Zobacz także:
Rosberg: Stawka się przetasuje Kubica: Najważniejsze, że jest zadowolony Rosberg: Moja misja została wykonana GP Abu Dhabi: wygrana Hamiltona, mistrzostwo Rosberga! GP Abu Dhabi: Hamilton najszybszy podczas pierwszego treningu GP Brazylii: trzecia sesja treningowa dla Rosberga

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |