GT3 Poland na podium na Slovakiaringu

GT3 Poland na podium na...
Dwa wyścigi odbyły się w miniony weekend na torze Slovakiaring w okolicy Bratysławy. W ramach 6 rundy Porsche GT3 Cup Challenge 13 zawodników rywalizowało na jednym z najtrudniejszych torów w sezonie.

W stawce pojawili się również kierowcy zespołu GT3 Poland - Marcin Jedliński, Stanisław Jedliński oraz Mariusz Urbański. 

Tym razem tylko Marcin Jedliński zaliczył udany wyścig kończąc dwukrotnie rywalizację na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej wyścigu. Wysoko sklasyfikowano również Mariusza Urbańskiego, który w wyścigu nr 1 zameldował się na mecie na 4 miejscu. Niestety drugi, niedzielny wyścig okazał się pechowy dla kierowcy Porsche 911 GT3 Cup. Mariusz musiał zjechać do Pit Lane po tym jak w jego aucie zdefektowała opona. Szybka wymiana koła przez mechaników GT3 Poland nie pomogła i wyścig ukończył dopiero na 8 pozycji.

Świetnie poradził sobie senior zespołu. Stanisław Jedliński w klasie S dwukrotnie dojeżdżał na metę na pierwszej pozycji, co tylko umocniło go w klasie na pozycji lidera na 4 wyścigi przed końcem sezonu.

- To był spokojny weekend. Udało się dwukrotnie zdobyć 3 miejsce, które wywalczył Marcin Jedliński - mówi Bartosz Opioła, manager teamu GT3 Poland. Stanisław zanotował dwukrotniw wygraną, a Mariusz był 4 i niewiele brakowało, żeby dojechał w wyścigu nr 2 na pozycji wicelidera. Niestety kapeć i marzenia o wyniku się rozmyły. W klasyfikacji generalnej sezonu trzymamy wysoki poziom i walka o pozycję nr 2 i nr 3 na koniec 2016 roku rozstrzygnie się w Brnie i na Hungaroringu. Każdy ma realne szanse na to aby zostać Wicemistrzem Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe.

Marcin Jedliński:

Jesteśmy już po kolejnym weekendzie wyścigowym na torze Slovakia Ring. Wyjeżdżam z dubletem trzecich pozycji do domu i świadomością, że mogło być lepiej. W drugim wyścigu, podobnie jak w pierwszym, zepsułem start i popełniłem błąd w jednym z ciasnych nawrotów. Obróciło mnie i straciłem kilka pozycji. Powrót na pierwotnie zajmowaną pozycję na mokrej nawierzchni zajął zbyt wiele czasu, aby były szanse powalczyć o lepsze miejsce. Ogólnie jestem zadowolony. Jest jeszcze wiele do zrobienia i intensywnie nad tym pracujemy. 

Przed zawodnikami GT3 Poland pozostały już tylko dwie rundy na torze Brno oraz wielki finał na Hungaroringu w dniach 23-25 września. Ostatni weekend wyścigowy będzie gratką dla kierowców bowiem rozegrany zostanie razem z serią DTM, a więc oprócz emocji w Porsche GT3 Cup Challenge, kibice i zawodnicy będą mogli podglądać najlepszych kierowców wyścigowych na świecie.


Zobacz także:
GT3 Poland na podium Lamborghini Blancpain GT3 Poland z Wicemistrzem Porsche Finał Porsche Cup na Hungaroringu Podium na Nurburgring Zielone piekło z GT3 Poland

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |