GT3 Poland w Belgii

38 zawodników pojawi się podczas 3 rundy Porsche GT3 Cup Challenge, która rozegrana zostanie na belgijskim torze Circuit de Spa Francorchamps.

W tak licznej grupie zawodników pojawi się trzech kierowców polskiego zespołu GT3 Poland - Marcin Jedliński, Stanisław Jedliński oraz Mariusz Urbański.
Rywalizacja w Porsche Challenge dla Europy Środkowej nabiera rumieńców. Zbliżający się wyścig na jednym z najszybszych torów w Europie będzie nie lada wyzwaniem dla ekipy GT3 Poland wspieranej przez OLIMP MOTORSPORT oraz HIPROMINE. 

- Wracamy na Spa Francorchamps - mówi Bartosz Opioła, manager GT3 Poland. W miniony weekend testowaliśmy z ekipą startującą w Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Tym razem zabieramy ze sobą Porsche GT3 Cup, w których wystartuje 3 naszych zawodników. Towarzyszyć nam będzie również Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski, którzy w Lamborghini wystartują w wyścigu towarzyszącym. To będą dobre testy dla chłopaków, którzy pod koniec lipca rozegrają w Belgii swoją rundę na górskim obiekcie w Spa. Przed zbliżającym się weekendem mamy wiele obaw. Tor jest bardzo wymagający, bardzo szybki i nauka toru będzie stanowiła tu podstawę - kończy Opioła.

Na starcie belgijskiej rundy pojawi się aż 38 kierowców. To efekt połączenia rund Challengu z Europy Środkowej i Beneluksu. 

- Będzie okazja sprawdzić się w walce z zagranicznymi kolegami - komentuje Opioła. Dla nas najważniejsze jest wrócić cali i zdrowi. W takim tłumie jaki pojawi się na Francorchamps w ten weekend trzeba będzie mieć oczy dookoła głowy.

Po czterech tegorocznych wyścigach zawodnicy GT3 Poland zajmują kolejno: Marcin Jedliński - 4 miejsce, Mariusz Urbański - 5 i Stanisław Jedliński - 8 miejsce w klasyfikacji generalnej. Stanisław, senior zespołu, jednocześnie jest 3 w klasie S i tracie jedynie 1 punkt do Juliusza Sytego.

Marcin Jedliński:

Nigdy wcześniej nie jeździłem na torze Spa, więc zarówno ja, jak i mój Tata dość spokojnie podchodzimy do tej rundy. Wielu zawodników z Porsche Platinum GT3 CCCE już od dawna tam testowało, a ponadto będzie wielu kierowców z pucharu Beneluksu, więc najważniejszym celem będzie dojechanie do mety i zbieranie doświadczenia przed ewentualnymi innymi startami na tym torze.

Rywalizacja na Spa de Francorchamps rozpoczyna się w piątek od wolnych treningów, a następnie 2 sesji treningów obowiązkowych, które odbędą się o godzinie 12:15 i 15:10. 

Kwalifikacje do wyścigu 5 i 6 tegorocznej edycji Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe rozegrane zostaną w sobotę o 9:55, a już po 14:00 zobaczymy pierwszy wyścig tego weekendu.

Niedzielna część na torze w Spa rozpocznie się o 12:10, a już 40 minut później poznamy zwycięzców drugiego wyścigu Porsche w połączonym składzie.


Zobacz także:
GT3 Poland na podium Lamborghini Blancpain GT3 Poland z Wicemistrzem Porsche Finał Porsche Cup na Hungaroringu Podium na Nurburgring Zielone piekło z GT3 Poland GT3 Poland na podium na Slovakiaringu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |