GT3 Poland z Wicemistrzem Porsche

Finałowe zmagania zawodników startujących w stawce pucharu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe na węgierskim torze Hungaroring okazały się szczęśliwe dla Marcina Jedlińskiego, który po raz drugi zdobył tytuł Wicemistrza serii Porsche.

Finałowe rundy miały zapewnić tytuły Mistrzowskie kierowcom GT3 Poland. Przed weekendem drugie miejsce zajmował Mariusz Urbański, czwarta pozycja należała do Marcina Jedlińskiego, a liderem klasy S był Stanisław Jedliński.

- Kolejny sezon za nami - mówi Bartosz Opioła, manager zespołu GT3 Poland. To co było do wygrania udało się nam zdobyć. Mogę powiedzieć, że zaliczyliśmy bardzo udany sezon w Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. Kolejny raz Marcin Jedliński zdobył tytuł Wicemistrza. Chcemy mu podziękować za wspaniałą rywalizację. Poza podium zakończył swój debiutancki sezon Mariusz Urbański, który w tym roku kilkukrotnie plasował się na podium i pokazał kunszt jazdy wyścigowej. Również Stanisław Jedliński pokazał, że jest w stanie walczyć o Mistrzostwo. To wszystko nie udałoby się bez całego zespołu mechaników, którzy obsługiwali nasze samochody. Teraz czekamy na wielki finał Lamborghini Blancpain Super Trofeo, który rozegra się w listopadzie. Mamy szanse na kolejne tytuły.

Podczas dwóch ostatnich wyścigów na podium w klasyfikacji generalnej plasował się jedynie Marcin Jedliński, który dwukrotnie zajął 2 miejsce. Mariusz Urbański ustrzelił dublet 6 pozycji, a Stanisław Jedliński był w klasie S w sobotę 2 i ten sam wynik powtórzył w niedzielę.

MARCIN JEDLIŃSKI: 

- To był udany weekend na torze Hungaroring - przypieczętowałem tytuł wicemistrza Polski, z czego jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o sam przebieg węgierskich wyścigów, to pierwszy był pod znakiem dobrego tempa oraz fajnej walki z młodym i szybkim Igorem Waliłko. Do drugiej niedzielnej odsłony wyjechałem z nastawieniem taktycznym, tak aby kontrolować przebieg i dopasować tempo w zależności od sytuacji. To był dla nas dobry sezon, jednak wiem, że do osiągnięcia idealnej formy czeka nas sporo pracy. Przed nami długa zimowa przerwa, którą postaramy się wykorzystać jak najlepiej. Chciałem bardzo podziękować Robertowi Lukasowi za wszystkie wskazówki i mocne wsparcie od samego początku mojej przygody z motorsportem. Wielkie podziękowania dla trenera Mateusza Lisowskiego, którego pomoc w dalszym rozwoju jest nieoceniona - mocna końcówka, która pozwoliła odrobić mi w finale dwie pozycje to w dużej mierze jego zasługa. Podziękowania dla ekipy GT3 Poland i mojego mechanika Krzyśka za wspólny sezon i perfekcyjne przygotowane bolidy. Ogromne gratulacje dla mojego Taty, który zdobył mistrzowski tytuł w klasie S. Już nie mogę doczekać się kolejnego sezonu w Pucharze Porsche GT3CCCE oraz następnych wyzwań za kierownicą najlepszych samochodów wyścigowych, jakimi są Porsche.

KOŃCOWA PUNKTACJA:

1. Parys 318
2. M. Jedliński 206
3. Jaros 204
4. Urbański 197
5. Wójcik 148
6. S. Jedliński 134
7. Syty 121
8. Pucher 120
9. Kępka 110
10. Kotarba-Majkutewicz 107


Zobacz także:
GT3 Poland na podium Lamborghini Blancpain Finał Porsche Cup na Hungaroringu Podium na Nurburgring Zielone piekło z GT3 Poland GT3 Poland na podium na Slovakiaringu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |