Gdynia Półmaraton doceniony przez Międzynarodową Federację Lekkoatletyczną (IAAF)

Gdynia Półmaraton...
Gdynia Półmaraton dołączył do grona najbardziej elitarnych biegów ulicznych na świecie.

Szef Międzynarodowej Federacji Lekkoatletycznej - Sebastian Coe - podpisał certyfikat IAAF Road Race Bronze Label, który jest potwierdzeniem wysokiego poziomu organizacyjnego i sportowego gdyńskiej imprezy. 

Po tegorocznym debiucie byliśmy szczęśliwi, że zaufało nam ponad 4000 biegaczy i spotkaliśmy się z wieloma pozytywnymi komentarzami. Teraz duma rozpiera nas jeszcze bardziej. Półmaraton w Gdyni został dostrzeżony przez IAAF i otrzymał brązowy certyfikat. Napędza nas to do dalszej pracy nad kolejną edycją zawodów – mówi Michał Drelich, organizator biegu z agencji Sport Evolution. 

W 2016 roku na całym świecie certyfikat IAAF Road Race Label posiada ok. 90 biegów. Certyfikaty Gold, Silver i Bronze przyznawane są na podstawie wymagających kryteriów, a ich otrzymanie jest potwierdzeniem bardzo wysokich standardów organizacyjnych. W Polsce certyfikaty miały w tym roku tylko trzy imprezy – Orlen Warsaw Maraton (Silver), DOZ Maraton Łódź (Silver) oraz Maraton Warszawski (Bronze).

Gdynia Półmaraton odbędzie się 19 marca 2017 roku. W programie, oprócz biegu głównego na dystansie 21 kilometrów i 97,5 metra, organizatorzy przygotowali biegi dla dzieci i młodzieży. Rejestracja zostanie uruchomiona w drugiej połowie października.


Zobacz także:
Henryk Paskal członkiem komisji biegów ulicznych IAAF ONICO nowym sponsorem tytularnym gdyńskiego półmaratonu Gdynia Półmaraton oficjalnym polskim kandydatem do organizacji MŚ w Półmaratonie w 2020 roku Gdynia Półmaraton oficjalnym kandydatem do organizacji Mistrzostw Świata w 2020 roku Gdynia Półmaraton - rejestracja od 24 października

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |