Graj szybko, trenuj jeszcze szybciej - kolejny sezon zaczyna się już teraz

Zawodnicy na całym świecie koncentrują się na szlifowaniu formy przed zbliżającym się sezonem. Z myślą o nich Nike Football prezentuje nowe produkty i rozwiązania treningowe, które pomogą im w przygotowaniach.

W przeszłości trening piłkarski ograniczał się do prostych zasad: ćwiczenia techniczne, drabinki i sprinty. Chodziło bardziej o ilość, niż o jakość. Dziś najlepsze drużyny świata skupiają się na tym, by rozwijać również psychikę zawodnika. 

- Futbol ciągle się ewoluuje, a nasza świadomość tych nieustannych zmian również wzrasta. Piłka staje się coraz szybsza, my zaś musimy być na to przygotowani. Mamy produkty, obiekty i sprzęt, które pozwalają nam szybko dostosowywać się do wzrastającego tempa gry - mówi Jon Goodman, Nike Academy Manager - Dopracowaliśmy nasze metody treningowe. Dlatego wymagamy, by na treningach w Nike Academy piłkarze pracowali z intensywnością zbliżoną do tego, co dzieje się w trakcie prawdziwego meczu. Stawiamy na szybkość ruchu i jednocześnie pobudzamy graczy do szybkiego myślenia. Chcemy wykorzystać ich maksymalny potencjał i uzyskać maksymalną przewagę na boisku - wyjaśnia Goodman.

Korzystając z opinii najlepszych na świecie graczy, instruktorów i trenerów, Nike Football współuczestniczy w tworzeniu sprzętu piłkarskiego przyszłości. 

Technologia AeroSwift w nowej kolekcji treningowej Nike Football

Nowa kolekcja Nike Strike Series to linia odzieży wykonana w technologii Nike AeroSwift. Technologia ta łączy materiał odprowadzający wilgoć z nowoczesnymi technikami produkcji, które zapewniają stuprocentowy komfort gry. Przede wszystkim sprawia, że piłkarz skupia się wyłącznie na grze. 

Elastyczny materiał Dri-FIT wykorzystany w linii Nike Strike pomaga zawodnikom zachować poczucie komfortu i lekkości zarówno podczas wymagających sesji treningowych, jak i meczy. Elastyczność materiału gwarantuje swobodę ruchu, dając pewność gry. Zwężany krój i siateczkowe wstawki z tyłu w dolnej części nogawek zapewniają doskonałe dopasowanie do ciała i pełną swobodę ruchów, nawet podczas sprintu. 

Profesjonalny trening na żądanie w Twojej kieszeni 

Chcąc maksymalnie wykorzystać swój potencjał, dzisiejsi piłkarze muszą trenować przez cały rok. Ich trening musi być bardzo dobrze dopracowany. Poza przygotowaniem motorycznym, bardzo istotny jest również trening taktyki i ćwiczenia mentalne. 

Najwyższej klasy sportowcy pracują z psychologami sportowymi i trenerami, którzy wspomagają ich w przygotowaniu psychologicznym do gry. Piłkarze amatorzy nie mają zazwyczaj nikogo, kto pomagałby im w dopracowaniu mniej fizycznych aspektów gry.

Aby dostosować się w pełni do potrzeb treningowych młodych zawodników, Nike stworzyło nową opcję treningową w aplikacji Nike Football. Oferuje ona dostęp do porad, metod treningowych i narzędzi podobnych do tych, którzy stosują profesjonalni zawodnicy. 

Ułatwiając piłkarzom każdego poziomu zaawansowania pracę nad psychologicznymi aspektami gry, Nike przygotowało aplikację Pro Genius. Zawiera ona narzędzia do treningu mentalnego opracowane we współpracy z najlepszymi na świecie ekspertami i gwiazdami światowego futbolu Narzędzie to motywuje piłkarzy do włączenia do planów treningowych gier interaktywnych i specjalnych technik, pozwalających na spojrzenie na grę z nowej perspektywy - w oparciu o najnowsze technologie i nowe podejście do psychologii futbolu. 

Mówiąc prościej, Nike Pro Genius pozwala piłkarzom na rozwój decyzyjności, strategii, pewności siebie czy wizualizację i inne ćwiczenia przy pomocy pięciu narzędzi i technik: Priming, Counter Attack, Crossing, Twórcza wizualizacji oraz Siła Motywacji.

- O sukcesie stanowi nie tylko trening fizyczny, ale i właściwe przygotowanie mentalne - mówi Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski - Przed pojedynkiem zawsze jestem skupiony na najbliższym celu. W myślach tworzę obraz gry, przewiduję poszczególne akcje, w których mogę zdobyć bramkę - dokładnie taki trening mentalny dostępny jest w aplikacji Pro Genius. Zwycięstwo jest zadaniem moim i całej drużyny. Doskonale wiemy, po co wychodzimy na murawę. Motywacja i koncentracja na najbliższym starciu to nasz priorytet - podsumowuje Lewandowski.

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |