Grand Prix 14. Krakowskiego Festiwalu Górskiego przyznane!

Za nami uroczysta gala 14. Krakowskiego Festiwalu Górskiego, podczas której poznaliśmy tegorocznych laureatów Międzynarodowego Konkursu Filmowego i Konkursu Filmu Polskiego.

Filmy oceniało jury w składzie: Marcin Koszałka, Krzysztof Spór, Marcin Jamkowski i Łukasz M. Maciejewski. Swój werdykt wydała także festiwalowa publiczność.

Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Filmowym powędrowało do Anki Damian reżysera filmu „Czarodziejska Góra”. Pierwszą nagrodę w Konkursie Polskim otrzymał Wojciech Kozakiewicz za „Alpine Wall Tour”.

Nagradzając Wojtka Kozakiewicza i jego obraz „Alpine Wall Tour”, jury doceniło umiejętne połączenie warsztatu filmowego z osiągnięciem sportowym. O wygranej „Czarodziejskiej góry” zadecydowało wyjście poza schemat filmu górskiego, spójna wizja artystyczna oraz opisana niezwykła ludzka historia. 

II Nagrodę w Konkursie Filmu Polskiego otrzymał film „Korona Warszawy - Prawdziwa Historia” w reż. Jana Mencwela i Szczepana Żurka. Nagroda została przyznana za spontaniczność, humor i szlachetny cel.

Wyróżnienie oraz nagrodę publiczności przyznano filmowi „Mój czas” w reż. Jana Wierzejskiego, za bycie po stronie bohatera.

„Mój czas” - teaser

W Międzynarodowym Konkursie Filmowym II Nagrodę otrzymał obraz „Riders on the Storm” w reżyserii Fritza Waltera za pięknie zrealizowany, dyskretny portret przyjaźni i wyczynu.

Nagrodę portalu Wspinanie.pl za Najlepszy Film Wspinaczkowy otrzymał film „Boys in the Bugs” w reż. Zachary’ego Barra, Petera Mortimera i Nicka Rosena. 
Zobacz także:
14. Krakowski Festiwal Górski już w ten weekend Polscy wspinacze na 14. Krakowskim Festiwalu Górskim 14. Krakowski Festiwal Górski rozpocznie się za mniej niż miesiąc

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |