Gwiazdy światowego wspinania na Krakowskim Festiwalu Górskim

Już 2 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie po raz czternasty rozpocznie się Krakowski Festiwal Górski.

Tak jak w poprzednich edycjach nie zabraknie nazwisk światowego formatu. Przybliżamy sylwetki zagranicznych gości tegorocznego festiwalu.

Gościem specjalnym będzie ikona światowego wspinania Lynn Hill. Wspaniała atletka, wybitny wspinacz, liderka kobiecego, i nie tylko, wspinania w latach 80. i 90. Swoimi osiągnięciami zawstydzała mężczyzn i pokazała, że nie ma dla niej barier nie do przejścia. Spotkanie z Lynn Hill odbędzie się w sobotę 3 grudnia.

Marc-André Leclerc to młody Kanadyjczyk, o którym świat usłyszał niedawno, tak naprawdę dopiero w roku 2015, a to dzięki nieprawdopodobnym, nie tylko jak na patagońskiego debiutanta, przejściom w masywie Torres. Już teraz zapraszamy na spotkanie z Leclerciem, które odbędzie się 2 grudnia!

Kolejny gość KFG to Tim Emmett, jeden z najwszechstronniejszych i najciekawszych brytyjskich wspinaczy, łączący wspinanie skalne i lodowe na bardzo wyśrubowanym poziomie. Himalaje, Alpy, trudne drogi lodowe i mikstowe, walijskie ekstremy, Deep Water Solo, Base Jump, Free Diving etc. - CV Tima Emmetta prezentuje się nadzwyczaj ciekawie. Tim Emmett wprowadzi nas do swojego ekstremalnego świata 3 grudnia, o godzinie 17:55.

Alex Txikon to gość, którego fanom gór przedstawiać nie trzeba. Ten baskijski himalaista ma na koncie 11 ośmiotysięczników, a w tym roku z Simone Moro i Muhhamadem Alim zdobył zimą Nanga Parbat (8126 m). Spotkanie z Alexem Txikonem już 4 grudnia o godzinie 15.00.

Festiwalowi towarzyszyć będą zawody KFG Krak’em All. Na finały zaprasza w niedzielę 4 grudnia Centrala Ruchu Avatar.
Zobacz także:
Grand Prix 14. Krakowskiego Festiwalu Górskiego przyznane! 14. Krakowski Festiwal Górski już w ten weekend Polscy wspinacze na 14. Krakowskim Festiwalu Górskim 14. Krakowski Festiwal Górski rozpocznie się za mniej niż miesiąc Na Krakowskim Festiwalu Górskim nie zabraknie atrakcji dla freeriderów!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |