Hojnisz i Gwizdoń gwiazdami nartorolkowych MŚ w Otepaa - transmisje w Polsacie Sport!

Hojnisz i Gwizdoń...
Reprezentacja Polski wyjechała we wtorek do Otepaa na mistrzostwa świata w biathlonie na nartorolkach. O medale powalczy ośmioro sportowców z Magdaleną Gwizdoń i Moniką Hojnisz na czele. Transmisje z zawodów w Polsacie Sport.

Właśnie te dwie biathlonistki wyleciały w południe z Krakowa przez Warszawę do Rygi. Tam czekać na nie będzie już bus z trenerami i pozostałymi powołanymi na mistrzostwa zawodnikami. Są to Kamila Żuk, Kinga Mitoraj, Mateusz Janik, Rafał Penar, Grzegorz Guzik i Bartłomiej Filip.

Przed rokiem w Cheile Gradistei reprezentantki Polski wywalczyli trzy medale. Dwukrotnie druga była Monika Hojnisz, brąz dołożyła Magdalena Gwizdoń. Obie zawodniczki ponownie będą w ścisłym gronie kandydatek do podium. Dobrą formę potwierdziły podczas rozegranych w weekend mistrzostw Polski w czeskim Letohradzie. Hojnisz wygrała tam obie konkurencje, podczas gdy Gwizdoń za każdym razem niewiele jej ustępowała.

- Spodziewaliśmy się takich rezultatów. Forma obu tych zawodniczek wygląda w tym momencie bardzo dobrze. Cieszy też, że Kinga Mitoraj i Kamila Żuk, które podzieliły się brązowymi medalami nie odstawały zbytnio. Start w Otepaa traktujemy kontrolnie. Zobaczymy jak wypadamy na tle świata i to da nam odpowiedź jak trenować przez następne trzy miesiące – powiedział trener Adam Kołodziejczyk.

Wśród mężczyzn w Letohradzie dominował Grzegorz Guzik, który podobnie jak Hojnisz, wygrał sprint i bieg na dochodzenie.

- Grzegorz bardzo mocno się poprawia. Jego poziom cały czas rośnie i w kraju jest obecnie najlepszy. Zobaczymy jak to będzie podczas rywalizacji w stawce międzynarodowej – ocenił Kołodziejczyk.

Za naszymi reprezentantami dwa ciężkie zgrupowania. W lipcu trenowali w okolicach Bormio, natomiast w sierpniu w doskonale sobie znanych Oberhofie i Ruhpolding.

- Podczas obozu we Włoszech mieszkaliśmy na wysokości 2200 m npm., więc chociażby z tego powodu było już ciężko. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyjazdu. Zawodnicy wykonali zaplanowaną pracę i ich parametry się poprawiły. Zgrupowania w Niemczech miały już bardziej techniczny charakter, choć trochę pracy nad kondycją oczywiście też było. Mieliśmy tam świetne warunki do trenowania na strzelnicy czy na rolkostradzie – zakończył Kołodziejczyk.

Pierwsze efekty pracy wykonanej latem będzie można zobaczyć na własne oczy podczas transmisji z mistrzostw świata w Otepaa. Indywidualne zmagania będzie można śledzić na antenach Polsatu Sport oraz Polsatu Sport Extra.

Reprezentacja Polski na MŚ w Otepaa:

seniorzy - Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec)
seniorki - Magdalena Gwizdoń (BLKS Zywiec), Monika Hojnisz (AZS AWF Katowice)
juniorzy - Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław), Rafał Penar (AZS AWF Katowice), Bartłomiej Filip (AZS AWF Wrocław)
juniorki - Kamila Żuk (MKS Duszniki Zdrój), Kinga Mitoraj (BKS WP Kościelisko)

Szczegółowy program imprezy:

piątek, 26 sierpnia, godzina 9:00 - sztafeta mieszana juniorów
piątek, 26 sierpnia, godzina 12:00 - sztafeta mieszana seniorów

sobota, 27 sierpnia, godzina 8:30 - sprint juniorek
sobota, 27 sierpnia, godzina 10:30 - sprint seniorów (Polsat Sport)
sobota, 27 sierpnia, godzina 13:15 - sprint seniorek (Polsat Sport)
sobota, 27 sierpnia, godzina 15:30 - sprint juniorów

niedziela, 28 sierpnia, godzina 8:30 - bieg na dochodzenie juniorek (Polsat Sport)
niedziela, 28 sierpnia, godzina 10:15 - bieg na dochodzenie seniorów (Polsat Sport Extra)
niedziela, 28 sierpnia, godzina 12:45 - bieg na dochodzenie seniorek (Polsat Sport)
niedziela, 28 sierpnia, godzina 14:$5 - bieg na dochodzenie juniorów (Polsat Sport)
Zobacz także:
Wypowiedzi polskich biathlonistek po sztafecie w Oslo ME w Dusznikach-Zdroju: Hojnisz szósta w biegu na dochodzenie na 10 km ME w Dusznikach-Zdroju: szóste miejsce Gwizdoń w sprincie na 7,5 km! ME w Dusznikach-Zdroju: Gwizdoń dziesiąta w biegu na 15 km PŚ w Ruhpolding: Gwizdoń piętnasta w biegu pościgowym na 10 km PŚ w Ruhpolding: Gwizdoń dziesiąta w sprincie na 7,5 km!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |