I liga: zdecydowana wygrana Legii w Lesznie

I liga: zdecydowana wygrana...
Koszykarze Legii Warszawa pokonali na wyjeździe Polonię Leszno 90:70 w meczu 18. kolejki I ligi. Zwycięstwo nad beniaminkiem było już dziewiątym z rzędu triumfem stołecznego klubu.

Trener Piotr Bakun nie mógł skorzystać w Lesznie z usług Grzegorza Malewskiego. Skrzydłowy Legii zachorował, dlatego sztab szkoleniowy wolał nie ryzykować jego zdrowia. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 7:2. Dość szybko na tablicy wyników pojawił się jednak remis, a po punktach Grzegorza Kukiełki to Legia prowadziła 10:7. Kolejne minuty to walka punkt za punkt, w której minimalnie górą po pierwszej kwarcie była Polonia. W drugiej kwarcie przewaga gości była bardziej widoczna. Warszawiacy dobrze funkcjonowali w ataku i kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po celnych „trójkach” Marcela Wilczka i Tomasza Andrzejewskiego, do szatni udali się prowadząc 44:36.

Niespełna cztery minuty po przerwie legioniści prowadzili już 60:40. Twarda obrona wymuszała straty gospodarzy i łatwe punkty Zielonych Kanonierów. Konsekwencja oraz zbilansowana gra pozwalały utrzymywać przewagę. Przed ostatnią odsłoną, Legia prowadziła 70:54. Podopieczni trenera Bakuna dyktowali warunki, ostatecznie wygrywając 90:70. Było to już dziewiąte zwycięstwo z rzędu.

Za tydzień Legia ponownie zagra na wyjeździe, tym razem w Inowrocławiu, gdzie rywalem będzie miejscowa KSK Noteć.

Polonia Leszno - Legia Warszawa 70:90 (18:17; 18:27; 18:26; 16:20)

Polonia: Koelner 14; Sanny 14; Milczyński 12; Trubacz 8; Kiwilsza 7; Stępień 6; Kulon 4; Malona 4; Rostalski 1; Brenk; Sirjatowicz.

Legia: Andrzejewski 18; Jarmakowicz 15; M. Wilczek 10; Pacocha 10; Aleksandrowicz 9; Robak 8; Ł. Wilczek 7; Linowski 7; Kukiełka 6; Sulima.

Legia Warszawa - SKK Siedlce 92:82 (relacja) Legia Warszawa - Astoria Bydgoszcz 83:61 (relacja) Biofarm Basket Poznań - Legia Warszawa 58:66 (relacja) AZS AGH Kraków - Legia Warszawa 53:84 (relacja, wypowiedzi) AZS AGH Kraków - Legia Warszawa (zapowiedź)