IO Rio 2016: wygrana Polaków na inaugurację!

IO Rio 2016: wygrana...
Podopieczni Stephana Antigi rozpoczęli zmagania w turnieju olimpijskim pd zwycięstwa 3:0 nad Egiptem.

Polska - Egipt 3:0 (25:18, 25:20, 25:17)

Pierwsza partia tego spotkania rozpoczyna się od prowadzenia naszej reprezentacj, 3:1. Po chwili Halim zagrywa asa, po chwili kolejny jego serwis trafia w boisko, 3:4. Kurek uderza po przekątnej, wykorzystujemy kolejną kontrę i jest już 6:4. świetne obrony Polaków dają nam kolejne oczko, 11:9, Kurek nie zatrzymuje się na prawym skrzydle, 13:10. świetna kontra w wykonaniu Mateusza Miki, 15:11, o czas prosi trener Egipcjan. Na środku pokazuje się Kłos, z lewego skrzydła odpowiadają nasi przeciwnicy, 16:13. Utrzymuje się przewaga biało-czerwonych, 20:14. Na boisku pojawia się Rafał Buszek, jednak pewnie prowadzimy, 23:18. Ostatecznie Kłos wygrywa walkę nad siatką i Polacy wygrywają seta 25:18, obejmując prowadzenie w całym meczu 1:0.

Drugi set rozpoczyna się od przewagi Egipcjan, któzty kończa kolejne kontry i przy stanie 9:5 dla rywali o czas musi prosić trener Antiga. Przerwa przynosi oczekiwane rezyltaty, bo Polacy zaczynają odrabiać straty, 11:13. W ważnym momencie blokowany jest jednak Kurek i Egipcjanie ponownie wychodza na prwadzenie, 14:11. Bieniek pojawia się w polu serwisowym i razi rywali swoimi serwisami, dzięki czemu po chwili to nasi gracze wychodzą na prowadzenie 17:15. Kurek pokazuje się na lewym skrzydle, następnie skutecznie atakuje Kubiak i jest 21:18 dla naszych graczy. Łomacz zagrywa na aut, ale taki sam błąd popełniają rywale i Polacy wygrywają 25:19.

Trzeci set rozpoczyna się od dużej przewagi biało-czerownych, Kbiak popisuje się efektownym zagraniem z lewego skrzydła, na środk siatki atakuje Kłos i jest 6:1. kolejne udane kontry Polaków, 10:1. Kubiak popisuje się świetną obroną, następnie atak na kontrze kończy Buszek i jest 14:4. Buszek pokazuje się tym razem na prawym skrzydle, dzięki czemu nasi zawodnicy po chwili prowadzą już 16:8. Kubiak kiwa nad rękami rywali, Nowakowski efektownie atakuje z krótkiej i jest 21:14. Polacyb mają szansę na zakończenie seta, ale ajcji nie kończy Bednorz, następnie w ataku myli się Konarski i punkt dla Egiptu, 24:17. Drzyzga popełnia błąd w odbiciu drugiej piłki i kolejny punkt dla Egipcjan, ale w kolejnej akcji nasi rywale  się mylą i jest 25:18, a cały mecz kończy się wynikiem 25:18 dla Polaków!