Igor Waliłko cały czas w pierwszej trójce wyścigów za kierownicą Porsche 911 GT3

Igor Waliłko cały czas w...
Przed Igorem Waliłko, po ostatnich wydarzeniach, otwiera się kolejny rozdział w motorsporcie.

Młody kierowca otrzymał propozycję startów w prestiżowej drużynie Förch Racing Team - serii Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe i pojedzie w kolejnych wyścigach w tym roku.

10-11 września Igor spędził za kierownicą Porsche 911 GT3 na torze Automotodrom Brno w Czechach, gdzie odbył swój pierwszy w karierze wyścig samochodowy i uzyskał najlepszy czas.  Natomiast w ostatnią sobotę podczas Verva Street Racing w Warszawie Igor przyjął zaproszenie do wyścigu w Orlen Platinum Porche Cup i startując z 2. pozycji, już na pierwszych metrach wyprzedził lidera i tym samym zdobył 1. miejsce.

Ostatnie wyścigi za kierownicą Porsche 911 GT3 odbyły się na torze Hungaroring w dniach 23-25 września. Podczas tych zawodów młodemu Waliłko udało się zdobyć 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, ale przede wszystkim Igor dwa razy stanął na 2. miejscu w klasyfikacji gości tuż za Robertem Lukasem, jednym z najlepszych kierowców Porsche.

Igor jednak nie rezygnuje z Formuły. Nadal trwają rozmowy z teamami i sponsorami, którzy byliby w stanie zapewnić młodemu Waliłko miejsce w jazdach testowych Formuły 1, zwłaszcza, że propozycji startów pada coraz więcej. Sam Igor zaś podkreśla, że branie udziału w różnego rodzaju rajdach, zarówno w bolidzie, jak i w samochodzie wyścigowym, pozwala mu być jeszcze lepszym kierowcą, ponieważ to świetna okazja do doskonalenia umiejętności.
Zobacz także:
Igor Waliłko na jednym torze z Robertem Kubicą w 24H Dubai Endurance Race! Igor Waliłko ósmy w klasyfikacji generalnej po 4 rundzie serii Euroformula Open Już dziś Igor Waliłko na torze Silverstone Emocjonujący weekend Igora Waliłko na torze Paul Ricard Igor Waliłko gotowy do walki we Francji

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |