Impelki rozpoczęły przygotowania do sezonu

Impelki rozpoczęły...
Siatkarki Impela Wrocław w poniedziałkowe przedpołudnie rozpoczęły przygotowania do nadchodzącego sezonu. W pierwszym dniu zajęć udział wzięło dziewięć siatkarek.

Zawodniczki zostały podzielone na dwie grupy. Po wspólnej rozgrzewce - jedna z nich trenowała dalej w hali, druga udała się na siłownię. Po godzinie nastąpiła zmiana.

We Wrocławiu obecna jest większa część składu na nadchodzący sezon. Przygotowania rozpoczęła rozgrywająca Adrianna Wysocka, atakujące: Joanna Kaczor i Katarzyna Konieczna, środkowe: Izabela Bałucka i Monika Ptak, libero Magda Stasiak oraz przyjmujące: Aleksandra Sikorska, Barbara Cembrzyńska i Natalia Mędrzyk.

Trzy Impelki obecnie przebywają na zgrupowaniach drużyn narodowych. Są to: libero Agata Sawicka, środkowa Agnieszka Kąkolewska (obie powołane przez trenera Jacka Nawrockiego) oraz przyjmująca Andrea Kossanyiova (Czechy). Przed europejskimi drużynami eliminacyjna walka o możliwość gry w Mistrzostwach Europy 2017. Polki zagrają z Estonią, Finlandią i Węgrami. Pierwszy turniej rozegrany zostanie na Węgrzech (Erd), drugi w Polsce (Bielsko-Biała). Czeszki natomiast zmierzą się z Słowenią, Białorusią i Grecją - pierwszy turniej w czeskim Brnie, drugi w słoweńskim Mariborze. Zespół z pierwszego miejsca w grupie po dwóch turniejach awansuje bezpośrednio na Mistrzostwa Europy, drugi zagra w barażach.

Nieobecnymi na pierwszym treningu Impela Wrocław były także dwie Amerykanki - Megan Courtney i Micha Hancock. W związku z tym, że dziewczyny nie będą mogły wrócić na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok do siebie, do rodzinnych domów (na 30.12.2016 i 4.01.2017 zaplanowano kolejki meczowe) - zgodziliśmy się by Micha i Megan dotarły do Wrocławia nieco później. Na treningach powinny zameldować się na początku września - tłumaczy Marek Solarewicz, pierwszy trener Impel Wrocław.

Impelki po porannym treningu miały chwilę by zregenerować siły. O 16:45 spotkały się ponownie - tym razem na organizacyjnym spotkaniu. Pół godziny później zaplanowany jest drugi, dwugodzinny trening.




Zobacz także:
ORLEN Liga: ŁKS Commercecon za mocny dla Legionovii ORLEN Liga: Atom Trefl wywalcza punkt w konfrontacji z Grot Budowlanymi! ORLEN Liga: Developres zwycięża z KSZO ORLEN Liga: BKS Profi Credit wygrywa w Sopocie Juan Manuel Serramalera odchodzi z Dąbrowy Górniczej! ORLEN Liga: zwycięstwa ŁKS-u Commercecon i BKS-u Profi Credit

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |