Impelki rozpoczną przygotowania 22 sierpnia

Impelki rozpoczną...
22 sierpnia Impel Wrocław zainauguruje przygotowania do kolejnego sezonu Orlen Ligi. Od połowy września zaplanowano sparingi i udział w turniejach przedsezonowych.

W tym roku, wzorem lat poprzednich, przygotowania do sezonu obejmą 8 tygodni. Mimo, że wiele zespołów już rozpoczęło swoje przygotowania - nie ma powodów do zmartwień. Do czasu oficjalnego rozpoczęcia przygotowań Impelki trenują pod okiem trenerów indywidualnie. Obecnie takie treningi odbywają się raz dziennie. Taki zabieg pozwoli na rozpoczęcie przygotowań z animuszem. Czas wakacyjny, oprócz odpoczynku, wykorzystywany jest także na poprawę techniki i umiejętności taktycznych zawodniczek.

Od początku sezonu przygotowawczego sztab szkoleniowy nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich czternastu siatkarek. Nie jest to rzecz nowa, bowiem niejednokrotnie bywało tak, że niektóre zawodniczki dołączały w ostatnich tygodnia do trenującej we Wrocławiu drużyny. Związane jest to z obowiązkami reprezentacyjnymi części Impelek.

Okres przygotowawczy został podzielony na kilka etapów, podczas których główny nacisk będzie kładziony na przygotowanie motoryczne, jak i rozwój umiejętności technicznych i taktycznych. Od pierwszych treningów trenerzy Impel Wrocław będą także budować i rozwijać system gry, który będzie prezentowany przez zespół w tym sezonie.

Przygotowania odbędą się w obiektach we Wrocławiu. Sztab uznał, że warunki, którymi dysponują w stolicy Dolnego Śląska są wystarczające, by przeprowadzić tu wszystkie zajęcia i do sezonu zespół przygotowywać się będzie wykorzystując dostępną infrastrukturę.

Klub zaplanował także mecze kontrolne. Ten etap rozpocznie się w połowie września. Pewne jest, że wrocławska drużyna rozegra dwa sparingi z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Oprócz tego w planie są dwa turnieje – tradycyjnie w Szamotułach i Karpaczu. Tak skonstruowany plan sezonu przygotowawczego ma pozwolić na odpowiednie przygotowanie zawodniczek do udziału w rozgrywkach Orlen Ligi w zbliżającym się sezonie. 
Zobacz także:
Impelki wracają do Orbity - ćwierćfinał Pucharu Polski Aleksandra Sikorska odchodzi z Impela Wrocław ORLEN Liga: Budowlani wygrywają z Impelem ORLEN Liga: niespodzianka w Łodzi! Kolejny sprawdzian Impelek - turniej w Szamotułach Impel Wrocław otwiera się na region - niektóre mecze w Jelczu-Laskowicach

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |