Impelki wracają do Orbity - ćwierćfinał Pucharu Polski

Impelki wracają do Orbity...
W środę (1.02) wrocławskie siatkarki powalczą o Final Four Pucharu Polski. W ćwierćfinale zmierzą się z bardzo wymagającym rywalem - Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza.

Tauron MKS to jedna z najbardziej wymagających drużyn, na którą mógł trafić Impel Wrocław podczas styczniowego losowania. Zespół z Zagłębia Dąbrowskiego reprezentuje Polskę w tegorocznej Ligi Mistrzyń, w której rywalizuje z Fenerbahce Istanbul, Saint Raphael Var Volleyball oraz Azzerail Baku. W grupie C zajmuje obecnie 3 miejsce, z bilansem dwóch przegranych i jednego zwycięstwa. W Orlen Lidze Tauron przeplata lepsze mecze z tymi gorszymi. Obecnie zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 33 punktów. Taki sam bilans punktowy ma Developres SkyRes Rzeszów, który - podobniej jak zespół z Dąbrowy - pretenduje do gry o medale w tym sezonie ligowych zmagań.

Siłą dąbrowianek jest na pewno Helena Horka - obecnie najlepiej punktująca siatkarka w Orlen Lidze. Mówiąc o zespole nie można jednak nie wspomnieć o Kamili Ganszczyk, Darii Paszek, czy Tamarze Kaliszuk, będącymi także ważnymi ogniwami MKSu. Do drużyny z Dąbrowy, pod koniec ubiegłego roku, przeniosła się Aleksandra Sikorska, która rozpoczęła sezon w barwach Impela Wrocław.  

Wracając do Pucharu Polski - Impelki bardzo szybko wyeliminowały swoje przeciwniczki w 1/8 finału. Podobnie najmniejszych problemów ze swoimi rywalkami nie miały dąbrowianki. W ćwierćfinale po raz kolejny spotkają się zatem ekipy z Wrocławia i Dąbrowy, bo nie jest to pierwsze starcie tych drużyn na tym etapie rozgrywek.

Gospodarzem pojedynku będzie Impel Wrocław. To nagroda za wyższe miejsce w tabeli Orlen Ligi na półmetku fazy zasadniczej. W tym sezonie obie rozegrały już jeden mecz ligowy - zakończony zwycięstwem dąbrowianek. W trakcie przygotowań do sezonu zespoły zagrały dwa sparingi, notując po jednej wygranej.

Mecz pucharowy odbędzie się w Hali Orbita, do której Impelki powracają po ponad półtoramiesięcznej przerwie. Początek o godzinie 18:00. Bilety do kupienia na kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych EMPiK i STS. Na ten mecz obowiązują także całosezonowe karnety.
Zobacz także:
Puchar Polski dla Chemika, tytuł MVP dla Smarzek! Puchar Polski: Chemik w turnieju finałowym Aleksandra Sikorska odchodzi z Impela Wrocław ORLEN Liga: Budowlani wygrywają z Impelem ORLEN Liga: niespodzianka w Łodzi!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |