Jakub Głuszak: Liga Mistrzyń zaczyna się dość późno

Jakub Głuszak: Liga...
Chemik Police poznał wszystkich rywali tegorocznej fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

W sobotę wieczorem rozegrano ostatni mecz kwalifikacyjny, w którym Liu Jo Nordmeccanica Modena pokonała RC Cannes i tym samym awansowała do grupy A, gdzie znajdują się Chemik, Imoco Volley Conegliano i Telekom Baku. 

- Po losowaniu Ligi Mistrzyń i par kwalifikacyjnych pomyślałem, że Modena ma największe szanse na awans do naszej grupy. Moje przypuszczenia się potwierdziły. To zespół posiadający wiele doświadczonych zawodniczek, które z niejednego pieca chleb jadły. Prowadzi je trener Lorenzo Micceli, dobrze znany w Polsce i Policach. W poprzednich latach wielokrotnie mieliśmy okazje do rywalizacji i to o najwyższe trofea w naszym kraju. W tym sezonie, jak widać, będzie podobnie, tylko zmieniły się rozgrywki - mówi Jakub Głuszak, trener Chemika. 

Pierwsze spotkanie w tegorocznej Lidze Mistrzyń rozegramy przeciwko Modenie. Mecz odbędzie się 15 grudnia o godzinie 18 w Azoty Arenie. 

- Inauguracja europejskich pucharów, ze względu na nowe zasady rozgrywek, przypada w tym sezonie bardzo późno. W poprzednich latach zaczynaliśmy już w październiku. Dostosowaliśmy nasze przygotowania i jesteśmy gotowi. Na inaugurację czeka nas bardzo trudny pojedynek z wymagającą Modeną, dlatego cieszę się, że zaczniemy we własnej hali. Nasza publiczność da nam kopa do walki, liczę na widowiskową grę i dużo emocji - dodaje. 

Terminarz Chemika w fazie grupowej:

- Chemik Police - Liu Jo Nordmeccanica Modena  (15.12.2016 godz. 18)
- Telekom Baku - Chemik Police (10.01.2017 godz.17 czasu lokalnego)
- Chemik Police - Imoco Volley Conegliano (25.01.2017 godz. 18)
- Imoco Volley Conegliano - Chemik Police (08.02.2017 godz. 20:30 czasu lokalnego)
- Chemik Police - Telekom Baku (22.02.2017 godz. 18)
- Liu Jo Nordmeccanica Modena - Chemik Police (data i godzina zostanie niebawem ustalona)


Zobacz także:
Izabela Bełcik: Równy rozkład ataku Liga Mistrzyń: Tauron wygrywa z Saint Raphael! Liga Mistrzyń: trzecie zwycięstwo Chemika! Liga Mistrzyń: Chemik wygrywa z Imoco Volley po tie-breaku! Liga Mistrzyń: druga porażka Tauronu z Fenerbahce Aleksandra Jagieło: Hala jest typowo włoska

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |