Jakub Głuszak trenerem Chemika Police

Jakub Głuszak trenerem...
Jakub Głuszak objął funkcję pierwszego trenera Chemika Police. Na stanowisku zastąpił Jurija Mariczewa, z którym umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Głuszak piastował stanowisko pierwszego szkoleniowca od połowy minionego sezonu. Z klubem zdobył mistrzostwo i Puchar Polski.

- Nie wiem, czy to deja vu, czy zupełnie inna sytuacja. Nie chcę się skupiać na porównywaniu wydarzeń do tych z poprzedniego sezonu. Los potoczył się tak, że ponownie jestem pierwszym trenerem. To dla mnie duża szansa, więc zamierzam być bardzo skupiony i w pełni ją wykorzystać - mówi 30-latek.

Policzanki od dwóch tygodni przygotowują się do nowego sezonu. Cały okres przygotowawczy zaplanowany jest na osiem tygodni.

- Program treningowy okresu przygotowawczego przygotowaliśmy wspólnie, dlatego każdy członek sztabu szkoleniowego jest z nim zaznajomiony. Zmiana na stanowisku trenerskim nie przyniesie zmian w treningach. Realizujemy plan, który sobie nakreśliliśmy - dodaje.

Głuszak jest jednym z najbardziej utalentowanych trenerów młodego pokolenia. Z Chemikiem zdobył dwa mistrzostwa, Puchar i dwa Superpuchary Polski.

- Stawiamy na młodego szkoleniowca. Kuba w poprzednim sezonie udowodnił swoją wartość. Uważamy, że jeśli perspektywiczny trener ma szanse sprostać oczekiwaniom, zrealizować cele, to jest warty naszego zaufania - zaznacza Paweł Frankowski, prezes.


Zobacz także:
Berenika Tomsia: Telefon z propozycją Berenika Tomsia siatkarką Chemika Police Izabela Bełcik: Równy rozkład ataku Liga Mistrzyń: trzecie zwycięstwo Chemika! Liga Mistrzyń: Chemik wygrywa z Imoco Volley po tie-breaku! Aleksandra Jagieło: Hala jest typowo włoska

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |