Jan Tomaszewski: Legia reprezentuje polski futbol

Jan Tomaszewski: Legia...
Przed mecze Legii Warszawa z Realem Madryt były bramkarz reprezentacji Polski, Jan Tomaszewski uważa, że Legia, aby osiągnąć dobry rezultat, musi zagrać tak jak przez pierwsze dwadzieścia minut w Madrycie.

- Legia może zagrać, na zero z tyłu, czego z całego serca jej życzę. Nie zapominajmy jednak, że Real jest najlepszą drużyną świata w historii światowego futbolu. Posiada graczy z najwyższej światowej półki.

Jaka jest recepta na sukces w środowym meczu?

- Legia musi zagrać tak, jak grała pierwsze dwadzieścia minut w Madrycie. Kiedy Real ma piłkę trzeba zagęszczać od "16" do połowy boiska, tam musi grać ośmiu, dziewięciu zawodników, żeby nie dać rozwinąć skrzydeł najlepszym piłkarzom świata. Z kolei, jeśli Legia przejmie piłkę, musi atakować dwoma, trzema zawodnikami, tak jak miało to miejsce w pierwszym meczu. Jest to jedyny ratunek. Jeśli zawodnicy Legi pójdą na wymianę ciosów, Real ich skontruje, a każda kontra Realu - co tu dużo mówić - to jest gol. 

Tomaszewski jest przekonany, że Legii będzie kibicowała cała piłkarska Polska. 

- To nie będzie mecz Legii, to nie będzie mecz Warszawy. To będzie mecz Polski, ponieważ Legia reprezentuje Polskę, polski futbol. Bez względu na to, czy są z Łodzi, czy z Poznania musimy trzymać kciuki za Legię, aby zaprezentować się dobrze w Europie.
Zobacz także:
Velux EHF Liga Mistrzów: Vive Tauron wygrywa z MOL-Pick Szeged! Velux EHF Liga Mistrzów: Telekom za mocny dla płocczan Liga Mistrzów: zwycięstwa Juventusu i Sevilli Liga Mistrzów: Porto vs Juventus, Sevilla vs Leicester Liga Mistrzów: grad bramek w Manchesterze i Leverkusen! Europejskie puchary w nc+: czy Kamil Glik zatrzyma Manchester City?

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |