Johann Olsson trenował więcej niż kiedykolwiek wcześniej

Johann Olsson trenował...
Johan Olsson wygrał w pierwszych zawodach na długim dystansie w szwedzkiej Bruksvallarnie po długiej przerwie i nie krył radości ze zwycięstwa oraz zaciętej rywalizacji z Marcusem Hellnerem.

Co ciekawe zawodnik, który już raz kończył zawodową karierę przyznał, że nigdy wcześniej nie trenował tak intensywnie jak w ostatnim okresie przygotowawczym.

- „W październiku treningi pochłonęły ponad sto godzin, a patrząc na cały rok, myślę, że było to więcej niż tysiąc godzin” - przyznał tuż za linią mety bardzo zadowolony Olsson. -„Miałem bardzo dużo wątpliwości od maja, czy to wszystko da się zrobić? Czy potrafię wrócić do rywalizacji w wieku 36. lat po rocznej przerwie? Udało się być zdrowym i ominąć kontuzje. Przez jesień trenowałem dużo więcej niż zwykle to bywało. Kiedyś było to 70-80 treningowych godzin w miesiącu” - podsumowuje Szwed. Zwiększenie obciążeń w całym okresie przygotowawczym musiało być dużym wyzwaniem dla ciała weterana narciarskich biegów. Sam zawodnik z optymizmem patrzy jednak na stan swojego organizmu i pytany, czy wytrzyma on trudy treningów i rywalizacji, odpowiada z uśmiechem na ustach: prawdopodobnie nie!

Johan Olsson pokusił się o podsumowanie rywalizacji z Marcusem Hellnerem. - „To było niezwykle korzystne startować w biegu, w którym mogliśmy odpowiednio mocno walczyć. Jestem niezwykle szczęśliwy. To, że wygrałem po długiej przerwie jest niezwykle radosne”.

Baczni obserwatorzy narciarskiej rywalizacji w Szwecji zwrócili pewnie uwagę, że Olsson w przeciwieństwie do większości rywali, nie wystąpił w kombinezonie reprezentowanego klubu, a w sprzęcie dostarczanym przez międzynarodowy Team Santander. - „Klub nie zdąrzył przygotować mi stroju” - zażartował Olsson, jednak od razu dodał: -„Jestem umówiony ze Stockvik, że mogę rywalizować w stroju Team Santander”. Stockvik jest zresztą nowym partnerem dla zawodnika, bo do tej pory rywalizował w barwach Åsarna.
Zobacz także:
PŚ w PyeongChang: Kowalczyk zwycięża w biegu łączonym! PŚ w PyeongChang: Kowalczyk czwarta w sprincie techniką klasyczną! Największa rywalka Justyny Kowalczyk wraca do Pucharu Świata! PŚ w Toblach: ósme miejsce Staręgi w sprincie techniką dowolną! Ustiugow przechodzi do historii biegów narciarskich! Tour de Ski: Nilsson spada na 3. miejsce, Weng triumfuje!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |