Jubileuszowe boisko w Manasterzu już otwarte!

Jubileuszowe boisko w...
W czwartek (22 września) w Szkole Podstawowej w Manasterzu odbyło się uroczyste otwarcie boiska sportowego.

Boisko to główna nagroda w jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”, realizowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA. To było wielkie święto dla lokalnej społeczności, dzieci i nauczycieli ze zwycięskiej placówki.

Dzięki kreatywności, którą wykazali się uczniowie szkoły w zadaniu konkursowym programu społecznego „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”, oraz integracji lokalnej społeczności mała placówka z Podkarpacia wzbogaciła się o profesjonalny obiekt sportowy, ufundowany przez Śnieżkę. Nowe boisko jest wielofunkcyjne, a więc na jednej syntetycznej murawie znajduje się infrastruktura do koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki oraz piłki nożnej. 

Uroczyste otwarcie uświetnił swoim przybyciem znany i lubiany piłkarz, były reprezentant Polski - Radosław Majdan. Życzliwie przywitany przez dzieci i wszystkich przybyłych na uroczystość, wziął udział w przecięciu wstęgi otwierającej boisko, a następnie wystąpił w nietypowej dla siebie roli, sędziego meczu inauguracyjnego. - Pierwszy raz w swojej karierze byłem sędzią i to jeszcze w tak radosnych okolicznościach. Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym wydarzeniu. To wspaniałe, że są takie inicjatywy, jak ta firmy Śnieżka. Kiedy widzę te roześmiane, dziecięce twarze, to wiem, że wydarzyło się tutaj coś dobrego - tak o swoim udziale w otwarciu mówił zaproszony gość.

Jubileuszowe otwarcie zgromadziło także przedstawicieli szkół, które zwyciężyły w dotychczasowych edycjach konkursu. Chętnie dzielili się oni swoimi konkursowymi historiami i opowiadali, jak nowe boiska zmieniają życie małych społeczności. Na uroczystości otwarcia nie zabrakło również przedstawicieli lokalnych władz oraz reprezentacji fundatora nagrody głównej - Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA. 

- To wielka przyjemność móc wspólnie z całą społecznością Manasterza świętować jubileuszową, dziesiątą edycję naszego programu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”. Ogromnie się cieszę, że są z nami również przedstawiciele szkół z naszej zwycięskiej dziesiątki. Wy wszyscy, na czele z tegorocznymi laureatami, jesteście fantastycznymi przykładami niezwykłych historii, w których spełnianie marzeń staje się faktem, dzięki ogromnej kreatywności i doskonałej współpracy. W tym między innymi tkwi magia projektu Kolorowe boiska… czyli szkolna pierwsza liga”, który co roku pokazuje nam, że mieszkańcy małych miejscowości potrafią fantastycznie działać wspólnie i konsekwentnie dążyć do celu - mówiła podczas uroczystości Joanna Wróbel-Lipa, Wiceprezes Zarządu FFiL Śnieżka SA. 

Dyrektor szkoły - Małgorzata Flis, jeszcze raz podziękowała w imieniu uczniów i całego Manasterza fundatorowi nagrody: To boisko to wspaniała szansa dla naszych uczniów - na rozwój i realizację sportowych pasji. Mamy już wiele planów i pomysłów, dotyczących tego, jak będziemy je wykorzystać, ale za nim to się stanie jeszcze raz, z tego miejsca i w tym zacnym gronie pragnę podziękować za to wyróżnienie! - mówiła.

Obiekt w Manasterzu to  dziesiąte, jubileuszowe boisko ufundowane przez Śnieżkę w ramach autorskiego projektu społecznego „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”. Jest to jednocześnie pierwsza taka placówka powstała na podkarpaciu. Celem konkursu jest promowanie wśród dzieci z małych miejscowości idei aktywnego spędzania wolnego czasu oraz wspieranie niewielkich placówek edukacyjnych w rozbudowie infrastruktury sportowej. W trakcie dekady trwania programu wybudowano dziesięć boisk, a kilkaset szkół otrzymało nagrody w postaci farb i sprzętu sportowego. Budowę obiektu realizował wieloletni partner konkursu firma Tamex Obiekty Sportowe SA. 

Relację z powstawania boiska oraz uroczystego jego otwarcia można obejrzeć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=VT7UQO7RpoE
Zobacz także:
Ostatnie dni głosowania w rozgrywkach Śnieżki o kolorowe boisko Radosław Majdan: Kick and rush to już przeszłość, Szkoci naprawdę potrafią grać w piłkę! Wielofunkcyjne boisko w Starych Zawadach już otwarte! Kreatywność doceniona - plecaki od Śnieżki wręczone Boisko od Śnieżki niebawem gotowe

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |