Jubileuszowy 20. Świąteczny Puchar Forda

Już coraz mniej czasu zostało do rajdowej imprezy kończącej sezon opolskiego ścigania.

17 grudnia do Opola zjadą się najlepsi kierowcy amatorzy aby potwierdzić swoje umiejętności w finałowym rajdzie o puchar Kierowcy Roku Opolszczyzny 2016.

Impreza organizowana jest  już po raz dwudziesty wraz z dealerem marki Ford „BCH Chwaliński”. Zwycięstwo w cyklu Kierowca Roku Opolszczyzny 2016 już w poprzedniej rundzie, rozgrywanej w Krapkowicach zapewniła sobie załoga Oktawian Ostrowicz/ Marcin Nanys, jadąca Subaru Legacy. Po raz drugi w historii zwycięża zawodnik spoza województwa Opolskiego. Automobilklub Opolski dla wszystkich uczestników, którzy pojawią się na starcie, przygotował trzy odcinki o nawierzchni asfaltowej, które będą pokonywane trzykrotnie. Próby zręcznościowe znajdują się w  Skarbiszowie, na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi oraz na terenie Centrum Wystawienniczo Kongresowego w Opolu. Każdy z odcinków ma kilometr długości i zapewnia maksymalne emocje dla uczestników i kibiców.

W 1997 roku, w pierwszej imprezie debiutowali tacy kierowcy jak: zwycięzca Maciej Kluczka, wielokrotny Mistrz Polski w wyścigach górskich w samochodach historycznych Andrzej Wróbel, kierowca rajdowy i wyścigowy Robert Halicki, Krzysztof Czaja startujący w wyścigach torowych i górskich, Paweł Dytko już jako Mistrz Polski w wyścigach górskich. Zapisy już ruszyły, a pojemność trasy wynosi 50 samochodów. Posiadacze samochodów marki Ford są zwolnieni z wpisowego. Tradycyjnie na mecie dla wszystkich uczestników przewidziano gorący posiłek. W długiej historii Świątecznego Pucharu Forda, po raz kolejny dyrektorem imprezy  jest Maciej Kobyłkiewicz.

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |