Judo Grand Slam w Tokio na żywo wyłącznie w Fightklubie

Judo Grand Slam w Tokio na...
Ostatnie w tym roku kalendarzowym, niezwykle prestiżowe zawody rokrocznie gromadzące na starcie całą światową czołówkę.

Wygrana w nich to perła w koronie każdego judoki, którą pamięta się przez całą karierę. W tym roku w Tokio o jak najlepsze miejsce powalczy dwóch Biało-Czerwonych, Damian Szwarnowiecki (-81 kg) i Piotr Kuczera (-90 kg). Jak Polacy spiszą się na tle najlepszych judoków na świecie? Transmisje z Judo Grand Slam w Tokio od piątku do niedzieli, codziennie o godz. 8.00, wyłącznie w Fightklubie.

Ze startami obu Polaków kibice w naszym kraju wiążą spore nadzieje, choć przyznać trzeba, że ich forma jest sporą niewiadomą. Zwłaszcza w przypadku Damiana Szwarnowieckiego, który przez kilka ostatnich tygodni leczył kontuzję, ponadto w Tokio wystartuje w nowej kategorii wagowej - do 81 kg. We wrześniu zawodnik z Wrocławia zdobył brązowe medale European Open w Estonii i Grand Prix w Chorwacji, niestety podczas drugiej z tych imprez odniósł kontuzję nogi, która wykluczyła go m.in. z udziału w Grand Slamie w Abu Zabi. Na Jigoro Kano zapowiada jednak powrót w wielkim stylu. Przed rokiem Szwarnowiecki, startując jeszcze w niższej kategorii, wygrał w Japonii dwie z trzech walk i zakończył udział w imprezie na dziewiątym miejscu. W najbliższy weekend postara się poprawić ten wynik.

O czołowe lokaty w Kraju Kwitnącej Wiśni walczyć powinien także Piotr Kuczera. Brązowy medalista Mistrzostw Europy w Kazaniu już od kilkunastu dni przebywa w Japonii, gdzie bierze udział w treningach i specjalnych szkoleniach. Na Grand Slam również zapowiada wysoką formę. Czy taką, która da mu medal? Odpowiedź na to pytanie już w niedzielę na żywo wyłącznie na antenie Fightklubu.

W sumie w tokijskiej imprezie udział weźmie 337 zawodników i zawodniczek z 46 krajów i pięciu kontynentów. W każdej kategorii wagowej na liście startowej znajdują się judocy ze ścisłej światowej czołówki. W rywalizacji kobiet w dwóch z nich o medale walczyć będą liderki światowych rankingów: Sumiya Dorjsuren z Mongolii (-57 kg) i Tina Trstenjak ze Słowenii (-63 kg). W rywalizacji mężczyzn na tatami zobaczymy m.in. otwierającego światowe listy Koreańczyka Baula Ana (-66 kg) oraz czterech wiceliderów tego zestawienia. Najliczniejszą reprezentację tradycyjnie wystawiają w Tokio Japończycy - będzie ona liczyła aż 55 zawodników. Kolejne pozycje zajmują pod tym względem judocy z Korei Południowej, Rosji i Brazylii.

Plany transmisyjne Fightklubu z Judo Grand Slam w Tokio:

1. dzień (kobiety w wagach -48 kg, -52 kg i -57 kg; mężczyźni w wagach -60 i -66 kg) na żywo piątek 2 grudnia, godz. 8.00
2. dzień (kobiety w wagach -63 i -70 kg; mężczyźni w wagach -73 i -81 kg) na żywo sobota 3 grudnia, godz. 8.00
3. dzień (kobiety w wagach -78 kg i +78 kg; mężczyźni w wagach -90 kg, – 100 kg i +100 kg) na żywo niedziela 4 grudnia, godz. 8.00.


Zobacz także:
Premierowe odcinki magazynów i druga część „Outback Fight Club” w weekend w Fightklubie Znakomity film „Outback Fight Club” w Fightklubie Joshua Franco vs Victor Pasillas na żywo wyłącznie w Fightklubie Hard Knocks Fighting 53 w sobotni wieczór w Fightklubie Nordic Fight Night w sobotę na żywo w Fightklubie Trzy walki o mistrzostwo świata w najbliższy weekend na żywo wyłącznie w Fightklubie

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |