Juho Hanninen kierowcą Toyoty Yaris WRC

TOYOTA GAZOO Racing ogłosiła, że Juho Hänninen został kierowcą Yarisa WRC. Fiński zawodnik wraz z pilotem Kajem Lindströmem wystartuje we wszystkich rajdach sezonu 2017 Rajdowych Mistrzostw Świata.

Zespół TOYOTA GAZOO Racing testuje Yarisa WRC od początku tego roku. Prace nad nowym samochodem nadzoruje Tommi Mäkinen, 4-krotny mistrz świata WRC i dyrektor zespołu. Juho Hänninen był zaangażowany w program WRC Toyoty jako oficjalny kierowca testowy, dlatego dobrze rozumie cele i strategię TOYOTA GAZOO Racing. Pozycja kierowcy rajdowego Yarisa to naturalna kontynuacja dotychczasowej współpracy. Hänninen podpisał roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia.

Hänninen ma 35 lat i pochodzi z Finlandii. Zdobył mistrzostwo Intercontinental Rally Challenge w 2010 roku, zaś w sezonie 2011 został mistrzem FIA S-WRC.  Rok później wywalczył tytuł rajdowego Mistrza Europy. W latach 2013-2014 osiągał bardzo dobre wyniki w wielu imprezach, takich jak Rajd Szwecji, Rajd Polski czy Rajd Finlandii. W 2017 roku wystartuje wraz ze swoim pilotem Kajem Lindströmem we wszystkich rajdach FIA WRC.

„Pozycja zawodnika TOYOTA GAZOO Racing jest dla mnie spełnieniem marzeń - powiedział fiński kierowca. - Dołączenie do zespołu o takim potencjale na cały sezon to prawdziwa szansa. Samochód rajdowy Toyoty jest niesamowity. Nie mogę się już doczekać pierwszego rajdu w Monte Carlo”.

Tommi Mäkinen, dyrektor zespołu WRC TOYOTA GAZOO Racing, podkreślił, że sezon 2017 będzie etapem intensywnej nauki dla całego zespołu. „Kiedy Juho do nas dołączył, był bardzo zmotywowany – skomentował Mäkinen. – Od razu było dla niego jasne, że cały czas musimy dawać z siebie wszystko. Ma sporo doświadczenia w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Jest zaangażowany w prace nad Yarisem WRC od samego początku, dlatego zna ten samochód od podszewki”. 

Juho Hanninen

Przebieg kariery:

2001: pierwszy rajd, SM Valvoline Rally (Finlandia)
2006: Rajd Szwecji - pierwszy rajd WRC 
2008: Rajd Rosji - pierwsze zwycięstwo (Intercontinental Rally Challenge, za kierownicą Peugeota 207 S2000) 
2010: Mistrz IRC (za kierownicą Skody Fabii S2000)
2011: Mistrz FIA SWRC (za kierownicą Skody Fabii S2000)
2012: Mistrz FIA ERC (za kierownicą Skody Fabii S2000)

Statystyki WRC:

Liczba startów: 43
Zdobyte punkty: 54
Wygrane rajdy: 3 


Zobacz także:
TOYOTA GAZOO Racing przygotowuje się do startu w Rajdzie Meksyku TOYOTA GAZOO Racing ogłasza plany na sezon FIA WEC 2017 Jari-Matti Latvala i Juho Hanninen startują w Rajdzie Szwecji Toyotą Yaris WRC TOYOTA GAZOO Racing WRC gotowa do startu w Rajdzie Monte Carlo Debiut Toyoty Yaris WRC oraz pełny skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing WRC Prezentacja Yarisa WRC już jutro

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |