Jurecki i Trela gotowi do walki na odcinkach Rajdu Śląska

Jurecki i Trela gotowi do...
Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2018 dotarły do półmetka, a o punkty czwartej z siedmiu rund załogi powalczą na odcinkach specjalnych Rajdu Śląska.

Do drugiej edycji najmłodszego rajdu w RSMP zgłosiło się 40 załóg, a wśród nich cała czołowka z samochodów napędzanych na jedną oś. Mimo problemów, jakie wielu zawodników miało na trasie poprzedniej rundy, na linii startu w Chorzowie stanie cała ścisła czołówka stawki 2WD. 

Z 16. numerem startowym na odcinki ruszą Jacek Jurecki i Michał Trela. Reprezentanci Blachdom Plus EvoTech Rally Team z Rajdem Śląska zmierzą się już po raz drugi. Zeszłoroczny debiut wypadł pozytywnie przynosząc duetowi z Bielska-Białej drugie miejsce w grupie 2WD i w klasie 4, a w klasyfikacji generalnej wysokie siódme miejsce. 

W tym roku stawka rajdu jest jeszcze wyższa. Jurecki i Trela, przed tym startem zajmują 3. pozycje w swojej klasie i grupie 2WD. Różnice w czołówce są jednak tak małe, że na mecie może dojść do zmiany na pozycji lidera. W trzech dotychczas rozegranych rundach oglądaliśmy nie tylko najbardziej wyrównaną walkę w stawce RSMP, ale także jedne z najbardziej dramatycznych zwrotów akcji. To chyba najlepsza rekomendacja tego, że warto na odcinkach Rajdu Śląska śledzić pojedynki załóg samochodów 2WD. 

Pierwsze sportowe emocje już jutro wieczorem, na dwóch odcinkach specjalnych w Mikołowie i Chorzowie. Załogi pokonają jednak tylko 3,4 km ze 112, jakie przygotował organizator, więc główna część zmagań to przede wszystkim siedem sobotnich prób. Zwycięzców poznamy pod koniec dnia około 18:45 na rynku w Żorach. 

Jacek Jurecki: - Za nami kilka naprawdę intensywnych tygodni. Niestety awaria z Rajdu Nadwiślańskiego nie tylko pozbawiła nas zwycięstwa, ale też mocno skomplikowała i tak napiętą pod względem terminów pierwszą część sezonu. Dzięki ogromnemu wsparciu partnerów i doskonałej pracy ekipy EvoTech wracamy jednak w pełni gotowi do walki. Wydarzenia trzech pierwszych startów możemy pozostawić za sobą. Szkoda tylu cennych punktów, które wymykały nam się dosłownie w ostatniej chwili, ale trzeba pamiętać, że jeszcze wiele pozostaje do zyskania, zwłaszcza w Rzeszowie i na Rajdzie Polski. Skupiamy się na tym co teraz przed nami, a więc przede wszystkim na Rajdzie Śląska. 

W tym roku jeszcze tak blisko domu nie startowaliśmy, więc liczę na jeszcze mocniejsze wsparcie kibiców. Tym weekendem wchodzimy w drugą część sezonu i zrobimy z Michałem wszystko, żeby odwrócić losy rywalizacji. W zeszłym roku staliśmy na drugim stopniu podium, a teraz cel to zrobić ten ważny krok w górę. 

Dzięki Blachdom Plus, Radex Spółka z o.o. Bielsko-Biała, EnergoSystem Ośrodek Wczasowy "Walcownik", FREZDROM Siedlce, Peugeot Magurka, Damos Bramy Garażowe, Autodepol, Autoglass Łukaszewski, BTJ Zabudowa Pojazdów, Albud Okna i Drzwi, ASC oraz EvoTech jesteśmy do tego zadania bardzo dobrze przygotowani.”


fot. Tomasz Filipiak
fot. Tomasz Filipiak

fot. Tomasz Filipiak
fot. Tomasz Filipiak

fot. Tomasz Filipiak
fot. Tomasz Filipiak

fot. Tomasz Filipiak
fot. Tomasz Filipiak

fot. Tomasz Filipiak
fot. Tomasz Filipiak

fot. Tomasz Filipiak
fot. Tomasz FilipiakZobacz także:
Godula i Nowak w otworzą stawkę Pucharu Peugeota i Citroena na odcinkach Rajdu Śląska Rajdowo-wyścigowy skład Car Speed Racing w Rajdzie Śląska Rafał Kręcioch i Kamil Heller - kolejny mocny duet dołącza do 2WD w Rajdzie Śląska Powtórzyć zeszłoroczny sukces - Kasperczyk przed Rajdem Śląska Rajd Śląska 2018: sportowe i motoryzacyjne święto

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |