Justyna Kowalczyk wygrywa OPA Cup w Valdidrento

Justyna Kowalczyk wygrywa...
W włoskiej miejscowości Valdidrento dzisiaj rozegrano pierwsze w tym sezonie biegi w ramach OPA Cup, zawody Pucharu Kontynentalnego (PK).

Wyjaśnijmy, że w biegach narciarskich nie ma tak jak w skokach jednego "światowego" Pucharu Kontynentalnego, poszczególne zawody są przypisane do poszczególncyh regionów.

OPA Cup, to PK rozgrywany we Włoszech, Austrii Szwajcarii, Niemczech i na Słowenii. Tradycyjnie są to najlepiej obsadzone w Europie zawody tej rangi. W naszym regionie także mamy swój PK. Zawody pod nazwą Slavic Cup są rozgrywane w Czechach, Polsce i na Słowacji. Tyle gwoli wyjaśnienia, wróćmy na trasy Valdidrento.

Justyna Kowalczyk pewnie wygrała bieg seniorek na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym. Jej przewaga nad drugą na linii mety Włoszką Franceską Baudin wyniosła prawie minutę. Trzecie miejsce zajeła Lucia Scardoni. Jedyne emocje towarzyszące dzisiejszemu biegowi Justyny to problemy z pomiarem czasu LIVE. Zarówno strona FIS jak też strona pomiaru czasu organizatora początkowow "wyrzucały" Justynę z wyników. Na szczęście wynik końcowy został w miarę szybko skorygowany.

Wrócimy jeszcze do wspomnianego wcześniej Slavic Cup, dzisiaj w Valdidrento startowały Czeszki Sandra Shuetzova i Klara Moravcova, które zawsze w Slavic Cup biegają w czołówce. Miejsca zawodniczek dzisiaj to odpowiednio 11 i 22. Różnicę poziomów dwóch Pucharów Kontynentalnych OPA Cup i naszego Slavic Cup widać...

Jak było w pozostałych konkurencjach z udziałem naszych zawodników?

Jako pierwsze o godz.9.30 na trase biegu na dystansie 5 kilometrów klasykiem wyruszyły juniorki w kategorii U-20.

Wygrała Niemka Antonia Fraebel z czasem 13:18,9 minuty. Podium uzupełniają Anna Comarella z Włoch ze stratą 5,6 sekundy i Szwajcarka Desiree Steiner, która miała już ponad pół minuty straty.

Najlepiej z naszych reprezentantek pobiegła dzisiaj zawodniczka NKS Trójwieś Beskidzka Agata Warło, która zajęła 25 miejsce tracąc do Fraebel 1:36,5 minuty. Miejsca naszych pozostałych reprezentantek:

42. Klaudia Kołodziej
45. Kamila Boczkowska
58. Justyna Pradziad
69. Eliza Rucka.  

Bieg ukończyło 78 zawodniczek z 14 krajów.

W biegu juniorów na 10km klasykiem mieliśmy dwóch naszych zawodników Mateusza Haratyka i Mikołaja Michałka. Mateusz Haratyk zajął 51 miejsce ze stratą do zwycięzcy wynoszącą 2:09,2 minuty, Mikołaj Michałek zajął miejsce 93 tracą już ponad 3 minuty. Bieg wygrał Francuz Martin Collet w czasie 25:36,3 minuty, druga lokata dla Niemca Janoscha Brueggera, trzecie miejsce to Włoch Matia Armellini. Czwarte miejsce zajął Czech Karel Machac.

Ostatnią konkurecją w Valdidrento był bieg mężczyzn/seniorów na dystansie 15 kilometrów klasykiem. Konkurencję wygrał Francuz Alexis Jeannerod w czasie 37:06, 2 minuty. Sześć sekund straty do zwycięzcy zanotował drugi w biegu Niemiec Tim Tscharnke, trzecie miejsce zajął jego rodak Andy Kuehne.

Nasi zawodnicy dzisiaj dobiegli do mety. Najlepszy z nich Kamil Bury zajął 52 miejsce ze stratą prawie czterech minut. Kolejni nasi zawodnicy to:

65. Andrzej Pradziad
75. Bartłomiej Rucki
77. Mateusz Chowaniak
79. Kacper Antolec

Bieg ukończyło 80 zawodników.
Zobacz także:
Justyna Kowalczyk i Maciej Staręga mistrzami Polski na dystansach MŚ w Lahti: Kowalczyk ósma w biegu na 10 km techniką klasyczną PŚ w Otepaeae: Kowalczyk piąta w biegu na 10 km techniką klasyczną! PŚ w PyeongChang: Kowalczyk zwycięża w biegu łączonym! PŚ w PyeongChang: Kowalczyk czwarta w sprincie techniką klasyczną! Największa rywalka Justyny Kowalczyk wraca do Pucharu Świata!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |