Już we wtorek w Mielcu kolejny mecz 1. ligi piłkarskiej!

Już we wtorek w Mielcu...
FKS Stal Mielec w meczu 5. kolejki 1. ligi piłkarskiej podejmie Drutex-Bytovię Bytów. Mecz odbędzie się 23 sierpnia o godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim.

Dotychczasowy dorobek Stali Mielec po powrocie do 1. ligi to trzy remisy i porażka. W sobotę w Grudziądzu Stal przegrała właśnie, z miejscową Olimpią 1:3, która wcześniej miała na swoim koncie tylko remis i mocno liczyła na przełamanie.

Najbliższy rywal mielczan, Bytovia po czterech kolejkach ma 6 punktów, wygrała w Pruszkowie ze Zniczem i u siebie z Miedzią Legnica. Przegrała wyjazdowe spotkanie w Puławach z Wisłą i mecz domowy z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Do Mielca zespół z Bytowa przyjedzie po uroczystościach 70-lecia klubu z jedynym celem:  wygrać trzeci mecz i zbliżyć się do czołowych lokat. 

Stal też będzie robiła wszystko by wygrać, pierwszy raz w tym sezonie, pierwszy raz po powrocie do 1 ligi po 19 latach przerwy. Czasu na przygotowanie się Biało-Niebieskich do tego meczu jest niewiele i będzie on wykorzystany przede wszystkim na ułożenie kadry meczowej i regenerację zawodników. Skład zapewne będzie zestawiany na ostatnią chwilę. 

Michał Bierzało i Adrian Liberacki odbudowując swoją dyspozycję po kontuzjach pomogli swoim dużo młodszym kolegom w meczu V ligi, gdzie Stal II Mielec pokonała w Trześni Czarnych 4:0. Trenerzy zdecydują kiedy będą mogli dołączyć do zespołu walczącego w 1 lidze, czy już we wtorek, czy w kolejnych potyczkach. 

Mogą zdarzyć się powroty po kontuzji, ale nie jest wykluczone, że któryś z piłkarzy Stali po meczu w Grudziądzu będzie musiał dłużej odpoczywać. Z pewnością nie zagrają natomiast Ze Lucas i Omar Tall - pierwszy leczy uraz, drugi czeka na spełnienie urzędowych formalności dotyczących jego gry w Polsce.


Zobacz także:
Wiktor Kawka opuszcza Stal Mielec Melex dołącza do grona sponsorów Stali Mielec ARP rozpoczyna współpracę ze Stalą Mielec Stal ponownie triumfuje po rzutach karnych! PGNiG Superliga: dzielna postawa Stali, Vive odjechało w drugiej połowie! Turniej Dawnych Mistrzów 2017: znamy wyniki losowania

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |