Karolina Riemen-Żerebecka: Wiem, że zwycięstwo jest możliwe

Karolina Riemen-Żerebecka:...
Po historycznym sukcesie w pucharze świata w konkurencji skicross reprezentantka Polski jest zmotywowana do walki o najwyższe miejsca na podium. Najbliższa okazja już za dwa dni w austriackim Montafon.

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła wczoraj wieczorem drugie miejsce w zawodach Audi FIS Ski Cross World Cup rozegranych w szwajcarskiej Arosie. To najlepszy wynik w karierze Polki, która na podium PŚ stanęła poprzednio w 2013 roku w szwedzkim Are.

„Wpadając na metę czułam się niesamowicie szczęśliwa. Szczególnie, że Marielle Thompson, aktualna liderka pucharu świata, też była w moim zasięgu. Od początku sezonu czuję się mocna i wiem, że zwycięstwo w zawodach na najwyższym poziomie jest możliwe. Potrzeba tylko trochę szczęścia, dobrego samopoczucia i agresywna, ale mądra jazda. Następny start już za dwa dni, więc jestem super pozytywnie nastawiona.” - skomentowała swój sukces Riemen-Żerebecka.

Zawody w Szwajcarii były pierwszymi, które rozegrano przy sztucznym oświetleniu. Walka na krótkiej, ale wymagającej trasie była bardzo zacięta - wystarczy wspomnieć, że w starciu o finał po zderzeniu z zawodniczką ze Szwecji Karolina ma wybity palec i naciągnięty bark. Nawet to nie przeszkodziło jej jednak w walce o podium, co bardzo dobrze pokazuje jak zmotywowana i silna jest nasza reprezentantka.

Wynik w Arosie zapewnił Riemen-Żerebeckiej awans na czwarte miejsce klasyfikacji generalnej PŚ. Do końca roku czekają ją jeszcze trzy starty - w Montafon w Austrii (16-17 grudnia) i Innichen/San Candido (20-22 grudnia), gdzie rozegrane zostaną podwójne zawody. 


fot. Tomek Gola
fot. Tomek Gola

Zobacz także:
PŚ w skicrossie: Riemen-Żerebecka siódma w szwedzkim Idre Fjall Karolina Riemen-Żerebecka jedenasta w szwedzkim Idre Fjall Riemen-Żerebecka dziesiąta w bardzo trudnych warunkach w Feldbergu Karolina Riemen-Żerebecka: Celem jest zwycięstwo! Riemen-Żerebecka w czołówce PŚ w skicrossie w Val Thorens

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |