Karolina Riemen-Żerebecka trzecia w Pucharze Europy!

Karolina Riemen-Żerebecka...
Karolina Riemen-Żerebecka po raz kolejny potwierdza swoje miejsce w narciarskiej czołówce. Mocno obsadzone zawody na austriackim lodowcu Pitztal były dla naszej reprezentantki świetną rozgrzewką przed pucharem świata FIS w Val Thorens.

W miniony weekend odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody pucharu Europy FIS w skicrossie, w czasie których rozegrane zostały również mistrzostwa Austrii w tej konkurencji. Na lodowcu Pitztal rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z 21 państw, w tym wielu startujących regularnie w pucharze świata, który rozpocznie się 8 grudnia w Val Thorens.

Reprezentantka Polski Karolina Riemen-Żerebecka była bardzo blisko zwycięstwa, jednak po błędzie w finałowym przejeździe musiała zadowolić się trzecim miejscem, za Austriaczkami Christiną Staudinger i Katriną Ofner.

„Bardzo się cieszę z takiego rozpoczęcia sezonu. Miałam okazję zmierzyć się z moimi rywalkami z pucharu świata. Kwalifikacje zakończyłam na drugim miejscu, w finale walczyłam o najwyższy stopień podium, co podbudowuje moją pewność siebie przed pierwszymi zawodami pucharu świata.” - komentowała na gorąco pochodząca z Zakopanego narciarka.

Karolinę czeka bardzo intensywna końcówka tego roku. W przeciągu 14 dni rozegrane zostanie aż 6 zawodów pucharu świata FIS w skicrossie! Po podwójnych zmaganiach w dniach 8–10 grudnia w Val Thorens we Francji, 12 i 13 grudnia stanie na stracie zawodów w szwajcarskiej Arosie. Kolejny przystanek tegorocznego cyklu to Montafon w Austrii, gdzie światowa czołówka rywalizować będzie w dniach 16 i 17 grudnia. Ostatnie, także podwójne zawody w tym roku rozegrane zostaną we włoskim Innichen między 20 a 22 grudnia.

W ciągu ostatnich dwóch lat Riemen-Żerebecka kilkukrotnie pokazała, że stać ją na walkę w finałach zawodów rangi Pucharu Świata. Doskonały wynik na lodowcu Pitztal, to bardzo dobry znak przed kolejnym, rozpoczynającym się właśnie sezonem.


Zobacz także:
PŚ w skicrossie: Riemen-Żerebecka siódma w szwedzkim Idre Fjall Karolina Riemen-Żerebecka jedenasta w szwedzkim Idre Fjall Karolina Riemen-Żerebecka: Celem jest zwycięstwo! Karolina Riemen-Żerebecka: Wiem, że zwycięstwo jest możliwe Karolina Riemen-Żerebecka druga w Pucharze Europy

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |