Katarzyna Solus-Miśkowicz kończy rok na podium zawodów kolarstwa przełajowego w Czechach

Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zakończyli rok 2016 udziałem w sylwestrowym wyścigu przełajowym w miejscowości Nova Wes w Czechach.

Katarzyna Solus-Miśkowicz stanęła na 3. stopniu podium a Bogdan Czarnota zakończył wyścig na 5. miejscu.

Sylwestrowe zmagania u naszych południowych sąsiadów były dla zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski w kolarstwie przełajowym, które odbędą się w najbliższy weekend w Sławnie. 

Komentarz Katarzyny Solus-Miśkowicz z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (3. miejsce w elicie kobiet):

Jak to trener określił: w tym roku pracowaliśmy do końca!  Nasza duma przełajów (Marceli Bogusławski i Marek Konwa) właśnie wrócili tej samej nocy do domu z Belgii, gdzie jak zapewne wiecie walczyli o cenne punkty i pokazali się ze świetnej strony w światowej stolicy CX. Ja z trenerem w związku z tym, że dopiero rozpoczynamy przygodę z tym błotnistym ciężkim sportem wybraliśmy się do Czech na Sylwestrowy cyclocross. Zebrała się fajna ekipa i pomknęliśmy naszym Crafterem tuż za granicę, aby dobrze spędzić ten ostatni dzień roku. Fajna impreza, ciężka i śliska trasa (co sprawdzałam jadąc bokiem po trawie). Ja dojechałam 3. Bogdan pojechał bardzo dobry wyścig kończąc na 5. miejscu. Teraz już ostatnie treningi i widzimy się w Sławnie! Do zobaczenia!

Komentarz Bogdana Czarnoty z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (5. miejsce w elicie):

W Sylwestra brałem udział w  wyścigu  przełajowym u naszych południowych sąsiadów w miejscowości Nova Wes. Trasa wyścigu kompletna. Czesi nie zawodzą pod tym względem. Trzeba było być bardzo dobrze przygotowanym technicznie do tego wyścigu, ale coraz pewniej czuję się na rowerze przełajowym i jazda nie sprawia mi już trudności. Zaczyna mi to sprawiać mega frajdę. Zawody ukończyłem na 5. miejscu w elicie. Nie było na nim co prawda całej czołówki z Czech, ale i tak poziom był dosyć wysoki. W elicie wygrał Lasak Matej. To był ostatni sprawdzian przed MP w Sławnie. Jestem dobrej myśli.


Zobacz także:
Polacy dają radę na Pucharze Świata w Albstadt Udana majówka dla zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team Rower na siłowni to nie to samo co w terenie! Michalina Ziółkowska rozpoczyna ściganie po zimowej przerwie Udany występ Marka Konwy w przełajowych zawodach Pucharu Świata w Holandii Konwa i Bogusławski mistrzami Polski, Solus-Miśkowicz z tytułem wicemistrzowskim

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |