Katerina Smutna i Peter Eliasen wygrywają prolog Visma Ski Classic

Katerina Smutna i Peter...
Siódmy sezon Visma Ski Classic został zainaugurowany prologiem na dystansie 8 km w włoskiej miejscowości Potresina. Niespodzianką dnia jest zwycięstwo francuskiego teamu Gel Interim/Rossignol.

Indywidualnie zwyciężyli Petters Eliasen z Team LeasePlan i Katerina Smutna z Team Santander (na zdjęciu).

W biegu pań byliśmy świadkami ostrej walki do ostatnich metrów trasy. Zwyciężczyni biegu Czeszka Katerina Smutna z Team Santander pokonał na mecie o 7 dziesiątych sekundy Brittę Norgren z Lager 157 Ski Team. Podium uzupełniła Sara Lindborg z Team Serneke.

- To był trudny wyścig, miałam na trasie problemy z żołądkiem, ale jestem dobrze przygotowana do sezonu i czekam już na następne zawody w Livigno (La Sgambeda) - skomentowała Smutna. Britta Langren stwierdziła tylko - to nie był mój dzień.

Bieg mężczyzn wygrał Petter Eliasen z Team LeasePlan, zwycięzca z ubiegłego roku. Norweg zaczął ostrożnie notując na pierwszym pomiarze czasu 12 sekundową stratę, jednak rozkręcał się z minuty na minutę. Ostatecznie pokonał o prawie 9 sekund drugiego na mecie Francuza Bastien Poirrier z teamu Gel Intérim Rossignol. Trzecie miejsce zajął Morten Eide Pedersen z Team BN Bank.

Czułem się świetnie, jednak do końca nie byłem pewny wygranej - powiedział po biegu Eliassen - na pewno bieg w grząskim śniegu sprawiał spore trudności, jednak wszyscy mieli takie same warunki na trasie.

Zarówno Poirrier jak i Pedersen byli bardzo zadowoleni ze swoich wyników, obaj powiedzieli że ich celem są podia w następnych biegach cyklu.

Kolejnym biegiem cyklu Visma Ski Classic jest rozgrywana w sobotę 3 grudnia słynna La Sgambeda.
Jeszcze ciekawostka, za bieg stylem dowolnym (łyżwowanie) zdyskwalifikowaną dwójkę zawodników : Olgę Roczewą i Evelinę Bangman.
Zobacz także:
Visma Ski Classic: Kowalczyk dziewiąta w La Diagonela na 55 km Justyna Kowalczyk trzecia we Włoszech w pierwszym biegu Visma Ski Classics

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |