Klasyczne Toyoty i ostatnia eliminacja MMC

Już w najbliższą sobotę odbędzie się ostatnia eliminacja w ramach pucharu Classicauto Cup. Kierowcy po raz drugi w tym sezonie zmierzą się na torze w Miedzianej Górze. Na linii startu pojawi się również zespół Toyota Team Classic.

Największy ogólnopolski puchar dla samochodów klasycznych - Motointegrator Classicauto Cup - zmierza ku finałowi. W tym sezonie organizator przygotował dla zawodników tory w Ułężu, Kielcach, Toruniu i Białej Podlaskiej. W zawodach mogą brać udział samochody klasyczne i zabytkowe, które zostały podzielone według kategorii wieku i klasy.

„Nasz zespół Toyota Team Classic bierze udział w pucharze MCC po raz pierwszy i cieszymy się, że nasze cztery modele Celica GT szóstej generacji stanęły na starcie każdej z eliminacji. Warto przy tym wspomnieć, że nasz debiut zbiegł się z pierwszą odsłoną Pucharu Toyoty, który od pierwszej rozgrywki zdobył duże uznanie wśród startujących fanów tej marki. W ostatniej rozgrywce na starcie stanie ponad dwadzieścia samochodów tego japońskiego producenta” – mówi Michał Horodeński, prezes Toyota Team Classic.

Główna rozgrywka zawodów odbędzie się 15 października, a dzień wcześniej część zawodników weźmie udział w nieobowiązkowym treningu. Puchar w Miedzianej Górze jest ostatnią eliminacją Motointegrator Classicauto Cup, w ramach której zawodnicy pięciokrotnie przejadą na czas wyznaczony odcinek. Swoją obecność zapowiedziało ponad 150 kierowców.


fot. Ireneusz Rek
fot. Ireneusz Rek

fot. Ireneusz Rek
fot. Ireneusz Rek

fot. Ireneusz Rek
fot. Ireneusz Rek


Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |