Kolejne historyczne osiągnięcie Goodyeara i Rainera Zietlowa: nowy rekord świata!

Rainer Zietlow i Goodyear wspólnie uzyskali najlepszy w historii czas przejazdu przez Eurazję – z Magadanu w Rosji do Lizbony w Portugalii.

Niemiecki podróżnik, w towarzystwie operatora Mariusa Bieli i dziennikarza Piotra Bakanowa, ukończył liczącą 15 200 km podróż w sześć dni, dziewięć godzin i 38 minut, bijąc w ten sposób rekord świata, który wynosił osiem dni i 12 godzin.

W czasie wyprawy Rainer Zietlow i jego zespół polegali na oponach Goodyear Wrangler, na których przejechali przez siedem krajów leżących w Eurazji. Wymagający teren i trudne warunki pogodowe, w tym słynna, licząca 3000 km szutrowa i błotnista Autostrada Kołyma w Rosji stanowiły test sprawności wyposażenia na każdym etapie liczącej 15200 km podróży. 

Na drogę z Magadanu do Jakucka Volkswagen Touareg Rainera został wyposażony w zawierające Kevlar opony Goodyear Wrangler All Terrain Adventure Tire, zaś pozostałą część podróży do Lizbony zespół pokonał na ogumieniu Goodyear Wrangler HP All Weather.

„Gratulujemy Rainerowi i jego ekipie nowego rekordu świata! Jesteśmy dumni z udziału w ich kolejnym sukcesie. Osiągnięty wynik jest doskonałym dowodem, że opony z rodziny Goodyear Wrangler były najlepszym wyborem na tą niezwykłą podróż.” - powiedział Alexis Bortoluzzi, dyrektor marketingu Goodyear w regionie EMEA.

„Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że przemierzyliśmy Eurazję w rewelacyjnym czasie sześć dni, dziewięć godzin i 38 minut” - powiedział Rainer Zietlow. „Jeszcze raz chciałbym wyrazić wdzięczność wszystkim sponsorom i partnerom, w tym Goodyearowi, za dostarczenie niezawodnych opon, które sprawdziły się nawet w najtrudniejszych warunkach drogowych. Do kolejnych wyzwań zdecydowanie wybrałbym ponownie ogumienie tej właśnie marki.” 
Zobacz także:
Miejsce na podium dla zespołu De Rooy i Goodyear w Rajdzie Dakar Zespół De Rooy ponownie wybrał opony ciężarowe Goodyear na Rajd Dakar Nowa reklama telewizyjna Goodyeara z udziałem zawodników Bayernu Monachium Goodyear i Rainer Zietlow podejmują próbę pobicia rekordu przejazdu przez Eurazję Goodyear po raz kolejny wspiera RMF 4RACING Team

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |