Kolejne podium Basza w Mistrzostwach Niemiec

Kolejne podium Basza w...
Karol Basz rywalizował w ten weekend w drugiej rundzie Kartingowych Mistrzostw Niemiec, gdzie ponownie udało mu się stanąć na podium.

Zmagania w Ampfing nie należały jednak do najłatwiejszych i drobne problemy uniemożliwiły Polakowi walkę o jeszcze lepsze wyniki. 

W trakcie czasówki zawodnik Kosmic Racing wykręcił szósty czas, co było dobrym miejscem przed wyścigami kwalifikacyjnymi. Zmieniające się warunki pogodowe mocno utrudniły jednak zadanie i w jednym z wyścigów zespół nie wstrzelił się idealnie z ciśnieniem opon na przesychający tor, czego efektem była utrata pozycji. Karol jednak wygrał drugi wyścig rozgrywany w idealnych warunkach, co dało mu czwarte miejsce przed finałowymi zmaganiami. 

W niedzielę niestety również nie było idealnie, gdyż przed tuż pierwszym finałem mechanik Polaka nie zdążył opuścić prostej startowej w regulaminowym czasie, przez co Basz został ukarany startem z alei serwisowej. Karol był jednak zdecydowanie najszybszy i mimo przebijania się z końca stawki udało mu się zakończyć zmagania na siódmym miejscu. W drugim wyścigu było spore zamieszanie na starcie, przez co nasz zawodnik spadł na 14. lokatę po pierwszym okrążeniu, jednak na dystansie 24 okrążeń zdołał odrobić straty i sięgnąć po najniższy stopień podium. 

Karol Basz obecnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ustępując Paavo Tonteriemu o zaledwie 8 punktów. 

„Zmagania w Ampfing nie należały do najłatwiejszych” - skomentował Basz. „Mieliśmy trochę drobnych problemów, takich jak nie do końca optymalne ciśnienia opon w wyścigach kwalifikacyjnych. Szkoda błędu mechanika przed pierwszym finałem, gdyż po starcie z normalnej pozycji na pewno bylibyśmy znacznie wyżej. Takie rzeczy się jednak zdarzają w sportach motorowych i nie można mieć do nikogo pretensji. Najważniejsze jest to, że znów mieliśmy zdecydowanie najlepsze tempo i na pewno zrobimy z niego użytek podczas kolejnych rund mistrzostw Niemiec. Bardzo dziękuję za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także ilmio, Euro Part oraz Minardi”
Zobacz także:
Solidny początek sezonu Karola Basza Karol Basz dla WOŚP! Karol Basz odebrał trofeum! Karol Basz wicemistrzem świata! Basz znów zwycięża! Basz pod wrażeniem nowego Autodromu Słomczyn

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |